7361. Ez az 5 étel kifejezetten mérgező a kutyád számára
Hiába néz rád könyörgő szemekkel a kutyád, vannak olyan falatok, amelyeket tilos megosztanod vele.
Hiába néz rád könyörgő szemekkel a kutyád, vannak olyan falatok, amelyeket tilos megosztanod vele.
Kishíján balul végződött egy szórakoztatónak induló horgászat.
A kinti lét szabadsága sok macskának természetes igény – de csak akkor lesz biztonságos, ha mi is felelősen állunk hozzá. Egy kis odafigyeléssel sok bajt megelőzhetsz, és biztosíthatod cicádnak a boldog és egészséges kalandokat a szabadban is.
Praktikus tippek az alomtálca kiválasztásától a tisztaság fenntartásáig.
Stresszmentes macskafürdetés? Lehetséges, és azt is elmondjuk, hogyan érheted el, hogy a cicád kevesebbet szorongjon a tisztálkodás közben
Elképzelhető az allergia, de egy könnyezésnek és kötőhártya gyulladásnak számos oka lehet. Pld. ennél a fajtánál gyakran záródik el a könnycsatorna. Keressen fel feltétlen egy állatorvos kollegát!
A kalitba történő visszacsalogatáshoz a kedvenc eleségük (pl. fürtösköles) felkínálása a legmegfelelőbb. Amennyiben többszöri kísérletezés után sem mennek a madarak maguktól a helyükre, elgondolkodtató, hogy nem kellene-e nagyobb kalitot venni, mint rendszeresen kitenni a papagájokat a befogással járó stressznek.
Sem a zsíros ételek, sem a kenyér ill. száraz táp nem okoz bőrgombásodást. Az csak gombafertőzés eredményeként alakul ki, de leginkább akkor, ha a szervezet természetes ellenálló képessége valamilyen oknál fogva csökken. Úgy gondolom, hogy ha csak gombafertőzésről volt szó, a diéta folytatása felesleges. Amennyiben más is közrejátszott a tünetek kialakulásában (pl. táplálék-allergia), akkor szóba jöhet speciális étrend. Ma már kiváló gyógytápok vannak, melyek etetésével normális kondíció érhető el a tünetmentesség mellett.
Megértem az aggódásukat és a segíteni akarásukat, de sajnos sok jóval nem tudom kecsegtetni Önöket. A házilagos itatgatással nagy károkat nem lehet előidézni, de sok haszna sem lesz (ahogy ezt Önök is írják). Igazi esélyt az állapotának javulására csak a nagyon intenzív állatorvosi kezelés hozhatna, amibe beletartozna sok minden: állandó intravénás cseppinfúzió, intravénásan adott gyógyszerek, erősítőszerek, stb. Ennek a kivitelezése azonban sokszor nem egyszerű, ill. nem oldható meg. Lehet, hogy tényleg jobb lenne elengedni...
Lehet, hogy van egy kis hólyaghurutja. Tüzelés után nem lenne meglepő. De más oka is lehet,amit azonban csak alapos húgyúti vizsgálatok után lehetne megmondani.