7366. Ehet a kutya fügét? 5 fontos tudnivaló, mielőtt megkínálnád
Ehet a kutya fügét, vagy mérgező a számára? Itt a válasz!
Ehet a kutya fügét, vagy mérgező a számára? Itt a válasz!
A kutyák szociális állatok, és sok esetben a gazdi szeretete nem pótolja egy másik négylábúbarát jelenlétét. De hogyan lehet eldönteni, hogy a kutyádnak szüksége van-e egy barátra a fajtársai közül?
Sokszor bizonyára eszünkbe sem jut, amikor a kezünkben tartunk egy szappandarabot azért, hogy megszabaduljunk a kezünkre rakódott szennyeződésektől, hogy egy olyan anyagról van szó, ami már évezredek óta szerepel az emberek mindennapjaiban. Noha alapvető funkciója – a tisztítás – nem változott, az idők során mégis jelentős változásokon ment keresztül.
Nagyon húz a kutyád, össze-vissza cikázik az úton, vagy épp ellenkezőleg, megmakacsolja magát, és alig akar haladni? Elmondjuk, hogyan teheted élménnyé a sétát mindkettőtök számára!
Sajnos megint csak azt tudom tanácsolni, hogy meg kell mutatni állatorvosnak a hörcsögöt. Az ilyen "puklinak" ugyanis nagyon sok oka lehet (pl. zsír, sérv, tályog, nyirokcsomó-duzzanat, daganat, stb.) és ezt a távolból nem lehet megítélni. (Ha esetleg tényleg az evéstől van, akkor annak az evés után hamarosan el is kell múlni!)
A törpehörcsögök gyakran mosakszanak, de a vakarózása miatt keressen fel vele sürgősen egy állatorvost.
A csincsillák 8-9 hónapos korukban lesznek ivarérettek. Ezután már képesek párzani. (Tenyészérettség még 2-3 hónap!)
Kamillás borogatást javasolnék, ha 1 nap után sem javul, állatorvoshoz kell vinni, aki alaposan megvizsgálja.
Pontosan nem írtad, hogy milyen betegségről is van szó a nyulakkal kapcsolatban. Sok fertőző és nem fertőző eredetű betegségük van a nyulaknak is. Azért válaszolok "nem kérdezett" kérdésedre. A nyulaknál akár tenyészetben, akár egyedül tartott kiskedvenc esetében is előfordulhat a szúnyogok által terjesztette (csípéssel fertőzi meg a nyulat a kórokozóval ) Myxomatosis nevű betegség. E betegség ellen van védőoltás. Tavasszal a szúnyoginvázió előtt tanácsos állatorvossal beadatni az injekciót. Az első évben 2 alkalommal, majd évente egyszer. De ha tavaszi vakcinázás elmaradt, ne ess "pánikba", be lehet pótolni. Van egy másik gyakran emlegetett betegség, a nyulak vérzéses betegsége (RHD). Ez ellen a betegség ellen is van védőoltás. Ez ellen is oltatni tanácsos, nagy állományokban rendszeresen oltják a nyuszikat.