7381. Luxusvadászaton ölte meg a bivaly az ingatlanmogult
A férfi sokat fizetett azért, hogy kilőhesse a kafferbivalyt, végül az állat végzett vele.
A férfi sokat fizetett azért, hogy kilőhesse a kafferbivalyt, végül az állat végzett vele.
A fejlettebb egyedek kirepülésével július második felében a Rábán is megkezdődött a dunavirágzás, ami elhúzódhat, hiszen a kisebb lárvák később fogják elérni a kibújás előtti nimfa állapotot, az utolsó lárvastádiumot.
Egy friss kutatás szerint a madarak és denevérek a szőlőtermelők szövetségesei is lehetnek.
A háziállatok egészsége és jó közérzete nemcsak a megfelelő tápláláson és a rendszeres állatorvosi ellenőrzésen múlik, hanem azon is, hogyan támogatjuk szervezetük védekezőképességét. Az immunrendszer erősítése kulcsfontosságú szerepet játszik abban, hogy kedvenceink ellenállóbbak legyenek a fertőzésekkel, betegségekkel és a környezeti stresszhatásokkal szemben.
A harmadfokú hőségriasztás alatt magadra és a kedvenceidre is fokozottan figyelj, mert pillanatok alatt megéghet a kutyád mancsa a forró aszfalton!
Általánosságban valamiféle széles spektrumú antibiotikum kezelést javasolnék, de a pontos diagnózishoz és kezeléshez állatorvost kellene felkeresnie. Jól tették, hogy elkülönítették, mert bár kis eséllyel lehetséges szervi oka a tüneteknek, de valószínűbb valamiféle fertőzés, aminek pontos okozóját székletminta, esetleg vér elemzés mutathatná ki.
Kedves Kérdező! Normális lehet, hogy sokat alszik a kiskutya (pláne kánikulában). Ha a hasmenése fennáll, vissza kellene vinni az állatorvoshoz. Itt fognap a táplálásról is részletes felvilágosítást adni.
Sajnálom, de a kép alapján egyik kérdésére sem lehet megfelelően válaszolni. Egy kölyökkutya esetében, ha nem ismertek a szülei, néhány hetes korban szinte lehetetlen megmondani, hogy mi lesz belőle. Ahogy az idő telik-múlik, és egyre jobban kezd majd kialakulnak, úgy lesznek a érdései egyre jobban megválaszolhatóak.
Ha egy macskánál az alapvető vegetatív funkciók (evés, ivás, ürítések) működnek, jó a kedve, élénk a viselkedése, akkor nem valószínű, hogy beteg lenne. Amit leírt, és ami most az Ön problémája, az viselkedési zavar, vagy változás, aminek sokféle oka lehet. Egy biztos: ez nem fertőző jellegű gond, nem kell tehát a másik cicát félteni tőle. Vannak macskák, akik nagyon önérzetesek tudnak lenni, és nem szeretik, ha macerálják őket, csak akkor, ha ők is így akarják éppen.
Kedves Kérdező! Nem írja kutyája nemét. Amennyiben szuka kutyusról van szó úgy vérvizsgálatot valamint hasi ultrahangvizsgálatot javasolnék következő lépésként, amennyiban kan kutyája van, úgy a nemi szervek részletes vizsgálata kellene, ami magában foglal egy hasi ultrahangvizsgálatot is.