736. Hogyan gondozzuk nyáron a görényt?
Újra itt a nyár és újra itt a hőség. A vadászgörényeink jobban tűrik a hideget, mint a meleget, ezért ilyenkor fokozottabban kell rájuk odafigyelni.
Újra itt a nyár és újra itt a hőség. A vadászgörényeink jobban tűrik a hideget, mint a meleget, ezért ilyenkor fokozottabban kell rájuk odafigyelni.
Ha kíváncsi vagy, mit jelent az ügetés, galopp, síkverseny, díjugratás, díjlovaglás, military és egyéb lovas sportok, olvass tovább.
AZ ELTE Füvészkert és a Mi Micsoda Klub a Biológiai sokféleség napján különleges programokkal várja látogatóit május 22-24 között a Füvészkertben.
Az alapítvány célja elsősorban védett madarak állatorvosi gyógykezelése, állatkórházi ellátása, gyógyulásuk után a szabad természetbe való visszahelyezése.
A kacsák néha olyan fura helyeken raknak fészket, mint például egy belvárosi bank 2. emeleti erkélye. A tojások kikeltek, és a kacsamama elindult vízért, hogy megitathassa kicsinyeit...
Kedves Gazdi! Azonnal rohanni a kutyával az állatorvoshoz!!! Kutya mérgezéseinek tünetei és kezelése >>
A szem kezelésére Oftaquix nevű szemcseppet kellene használni, legalább 10 nap tetran, vagy enrofloxacin alapanyagú antibiotikumos itatás mellett. A szemhéj alatti gyulladt gócot a kezelés megkezdésekor el kell távolítani.
Tüzelés alatt lezuhanyozva lehet fürdetni, de a hüvelyébe ne jusson víz.
A napi kettő nagyon kevés!! Lefekvés előtt kellene minimum még egy, akár rövidke is ürítésre... Egy állatorvosi vizsgálattal leellenőriztetni: vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? Amennyiben minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozn az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni.
A képen látható madárka, a "francia vedlés" elnevezésű tollképződési problémán eshetett át fióka korában, aminek következtében nem alakult ki a teljes szárnytollazat.