736. Hogyan gondozzuk nyáron a görényt?
Újra itt a nyár és újra itt a hőség. A vadászgörényeink jobban tűrik a hideget, mint a meleget, ezért ilyenkor fokozottabban kell rájuk odafigyelni.
Újra itt a nyár és újra itt a hőség. A vadászgörényeink jobban tűrik a hideget, mint a meleget, ezért ilyenkor fokozottabban kell rájuk odafigyelni.
Ha kíváncsi vagy, mit jelent az ügetés, galopp, síkverseny, díjugratás, díjlovaglás, military és egyéb lovas sportok, olvass tovább.
AZ ELTE Füvészkert és a Mi Micsoda Klub a Biológiai sokféleség napján különleges programokkal várja látogatóit május 22-24 között a Füvészkertben.
Az alapítvány célja elsősorban védett madarak állatorvosi gyógykezelése, állatkórházi ellátása, gyógyulásuk után a szabad természetbe való visszahelyezése.
A kacsák néha olyan fura helyeken raknak fészket, mint például egy belvárosi bank 2. emeleti erkélye. A tojások kikeltek, és a kacsamama elindult vízért, hogy megitathassa kicsinyeit...
Az ékszerteknősök jól hallanak. Zenét akkor lehet mellettük hallgatni, ha az nem túl hangos.
Kedves Kérdező! Nem, nem feltétlenül normális. Normálisan tavasszal és összel kellene tüzelni, átlagosan 3 hét az ún. "tüzelés" hossza és jellegzetes tüneteket tapasztalunk az egyes szakaszokban. Ha ezek nem jelentkeznek, az többféle kiváltó ok következménye lehet. A pajzsmirigy alulműködése nagyon gyakori ok-legalább ezt ellenőriztetni kellene, valamint az egyéb szervi problémákat feltárni egy vérvizsgálattal.
A leírtak alapján nem tollhullás, hanem tolltépés a probléma. Ez leginkább az unatkozó papagájok betegsége, de sokaknál akkor alakul ki a rossz szokás, mikor megkezdődik a vedlési időszak és így reagálnak az ilyenkor jelentkező viszkető érzésre. Lehetőség szerint érje a madarat némi természetes napfény (úgy, hogy ez elől ki is tudjon térni, ha már kellemetlen számára), biztosítson számára elfoglaltságot rágcsálható tárgyak, kalitberendezés formájában (ügyeljen rá, ne legyen túlzsúfolt a ketrec).
Kedves Gazdi! A probléma mindenképpen egy összetett állatorvosi vizsgálatot igényel, hogy a nyelőcső fejlődési rendellenességét is kizárhassa.
Kb. 2 hetesek lehetnek, ami azt jelenti, hogy még min. 3 hétig Önnek kell ellátni az anyamacska összes teendőjét. A tehéntejet nem javasolnám, inkább vegyenek állatpatikában macskatejpótló készítményt. Ha a 6-7 hetes korukig, a választásig minden rendben lesz, akkor onnantól már át lehet térni a szilárd táplálékra. Addig bármi szokatlan tünet megjelenése esetén keressenek fel állatorvost!