7406. A kerékpár megfelelő beállítása
Amikor elővesszük a rég nem használt biciklit vagy éppen egy új bringát vásárolunk, gyakran már alig várjuk, hogy kiguruljunk vele.
Amikor elővesszük a rég nem használt biciklit vagy éppen egy új bringát vásárolunk, gyakran már alig várjuk, hogy kiguruljunk vele.
Te is érzed néha, hogy a gondolatok hömpölygő folyamként árasztják el az elmédet, miközben próbálsz megbirkózni az élet kihívásaival? Az elme túlműködése, a felesleges lamentálás vagy "overthinking" nemcsak a szellemi jóllétedet bolygathatja meg, hanem fizikai tüneteket is okozhat.
Az okosotthonok világában a robotfűnyírók egyre több háztartásban helyet kapnak, hiszen kényelmet, időmegtakarítást és folyamatos tisztaságot, rendezettséget kínálnak a kert ápolásában. Sokan úgy gondolják, hogy elég kiválasztani egy készüléket, hazavinni, letenni a kertben, bekapcsolni - és kész, már egyfajta adottság is a rendezett gyep.
Mindig ugyanaz a bolygó kelti fel az érdeklődésünket, ha az emberiség jövőjéről van szó. A Mars meghódítása már régóta izgatja a képzeletünket, és most itt a lehetőség, hogy te is részesévé válj ennek az izgalmas kalandnak.
Marsa Alam, a Vörös-tenger partjának egy kevésbé ismert csodája, fokozatosan egyre népszerűbb az utazók körében. Egy hajdani halászfalu volt, ami mára figyelemre méltóan felfejlődött.
Az ivartalanítást követően 4-6 hónapnak kell eltelnie, amíg a hormonháztartás megváltozása beáll. Ez idő alatt különféle, a szexuális ösztönökkel kapcsolatos viselkedési zavar tünetei jelentkezhetnek. Hasonló esetekben határozottan és következetesen kell föllépni és megtiltani/megakadályozni a macskának ezt a magatartás formáját, Ezzel elkerülheti, hogy egy beidegződésé váljon.
Lehet gerinc és/vagy csípőízületi probléma is. Szerintem vigye be egy nagyobb állatorvosi rendelőbe, hogy alaposan kivizsgálhassák.
Igazságot tenni én nem tudok, mindössze a saját véleményemet és tapasztalataimat tudom leírni. Nem tudok arról, hogy az EU-ban ilyen szabály, vagy előírás lenne. Azt viszont tudom, hogy az egész világon hangsúlyosan javasolják az állatorvosok az ivartalanítást. Ha egy nőivarú egyedben csak a petevezetőt kötik le, attól még semmi nem változik: ugyanúgy tüzelni fog, ugyanolyan hormonális hatások érik, ugyanazok a betegségek veszélyeztetik, mintha meg sem lenne operálva. Ennek következtében csak az ivarmirigyek (jelen esetben a petefészkek) eltávolítása jelent megoldást. Tudomásom szerint a magyar állatorvosképzésben már legalább 25-30 éve nem is oktatják a petevezető lekötését, mint lehetséges eljárást, sőt ez utóbbi eljárás műhibának is minősül.
Ideje lenne felkeresni az állatorvost. Ha a "hátul piros" alatt azt érti, hogy a kloáka környéke duzzadt, gyulladásban van, az lehet tojásvisszatartás következménye, de bélgyulladás jele is. Mindenképp beavatkozás szükséges
Úgy tűnik, itt nagyon összekeveredtek a dolgok...(!) Az anthelmintikumok parazita ellenes szerek. Így azok a kificamodott lábra semmiféle hatással nincsenek (nem lehetnek). Egyszersmint semmiféle összefüggés nem lehet az említett duzzanat, és az alkalmazott kezelés között. A kezelő állatorvossal talán tisztázhatnák a félreértéseket, és kiderülhetne, hogy mi is az a duzzanat.