7421. Fogzás és rágás kölyökkutyáknál — mit tehetünk gazdiként, hogy könnyebb legyen ez az időszak?
Épp most bújik ki a foga a kölyökkutyának, esetéeg most vált fogat? Ezt teheted gazdiként, hogy könnyebb legyen mindkettőtöknek!
Épp most bújik ki a foga a kölyökkutyának, esetéeg most vált fogat? Ezt teheted gazdiként, hogy könnyebb legyen mindkettőtöknek!
Ősszel a kutyák megszabadulnak a nyári bundájuktól és sűrűbb, ellenállóbb szőrzetet növesztenek. De honnan lehet tudni, hogy nem szezonális vedlésről van szó, hanem más okozza a szőrhullást?
Amikor megsimogatjuk a kutyánkat, egy kedves pillantásnál jóval többet kapunk: a stresszszintünk csökken, oxitocin termelődik, és még vérnyomásunk is javulhat.
Az okoseszközök és a digitalizáció korában már szinte fel sem tűnik, mennyi automatizált folyamat zajlik környezetünkben nap mint nap. Pedig ha jobban belegondolunk, az automata kapuk az automatizálás élharcosai közé tartoznak: évtizedek óta kényelmet, biztonságot, egyszerű beléptetési lehetőséget biztosítanak otthonainknak, vállalkozásainknak, közhasználatú parkolóinknak.
Kedves Gazdi! 6-8 hetes kor után már lehet próbálkozni, részletek ebben az cikkben: Kutyafürdetés: mikor, hogyan, mivel?
Bőrdaganatnak látszik, amit műtétileg el kellene távolítani. Szövettani vizsgálattal lehet diagnosztizálni, milyen típusról van szó. Ha nem is rosszindulatú , annak egy megelőző állapota lehet. Nedvedzik sérülékeny, vérzékeny. Minél előbb forduljon állatorvoshoz!
Tisztelt Gazdi! A hasüregben levő rejtett herét el kell távolítani. Ez a műtét a hasüreg megnyitását jelenti, ahogy a nőstény macskák esetében is. Az operáció utáni teljes gyógyulás kb. 1,5-2 hét. Üdvözlettel,
Kedves Gazdi! Kellene végezni egy bőrkaparék vizsgálatot, ahol az esetleges rüh, szőrtüsző atka, gomba fertőzöttség kimutatható. Utána jöhet a gyógykezelés. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Pluto! Gerincsérv esetén a következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal hétfőtől péntekig, majd szombaton és vasárnap tartson szünetet. Ezt folytassa 6 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki kedvence egyedi(!) tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Ha az adagolás mikéntjével kapcsolatban további kérdései lennének, hívjon nyugodtan. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu