7421. Fogzás és rágás kölyökkutyáknál — mit tehetünk gazdiként, hogy könnyebb legyen ez az időszak?
Épp most bújik ki a foga a kölyökkutyának, esetéeg most vált fogat? Ezt teheted gazdiként, hogy könnyebb legyen mindkettőtöknek!
Épp most bújik ki a foga a kölyökkutyának, esetéeg most vált fogat? Ezt teheted gazdiként, hogy könnyebb legyen mindkettőtöknek!
Ősszel a kutyák megszabadulnak a nyári bundájuktól és sűrűbb, ellenállóbb szőrzetet növesztenek. De honnan lehet tudni, hogy nem szezonális vedlésről van szó, hanem más okozza a szőrhullást?
Amikor megsimogatjuk a kutyánkat, egy kedves pillantásnál jóval többet kapunk: a stresszszintünk csökken, oxitocin termelődik, és még vérnyomásunk is javulhat.
Az okoseszközök és a digitalizáció korában már szinte fel sem tűnik, mennyi automatizált folyamat zajlik környezetünkben nap mint nap. Pedig ha jobban belegondolunk, az automata kapuk az automatizálás élharcosai közé tartoznak: évtizedek óta kényelmet, biztonságot, egyszerű beléptetési lehetőséget biztosítanak otthonainknak, vállalkozásainknak, közhasználatú parkolóinknak.
Természetesen lehet ivartalanítani, csak nagyobb a műtét kockázata, mint egy fiatal cica esetében. Javaslom konzultáljon állatorvosával, mert a fogamzásgátlásnak más módja is van, és a cica korára való tekintettel célszerű lenne kerülni az altatásból eredő kockázatot.
Sajnos, az esetére nem tudok u.n. "rövid utas" megoldást javasolni. Mielőtt bármilyen gyógyszeres próbálkozásba kezdene, gondolja át a a cicája táplálását, tartási körülményeit, ellenőrizze, nem fertőzött-e bolhákkal, és állatorvossal üríttesse ki a végbélmirigyeit.
Elképzelhető a leucosisos háttér. Én egy teljes vérlabor- és szerológiai vizsgálatot (FeLV, FIV, FIP) javasolnék, és ha lehetséges egy nyirokcsomó citológiát, hogy pontosan lássuk milyen betegséggel állunk szemben...
A jól elvégzett császármetszés nincs hatással a petefészek nemi -, hormonális működésére. Ultrahanggal nem detektálható a sérülés pontosan, de a petefészken lévő daganatok, cysták kimutatására alkalmas, ebben segíthet a vér hormonszint vizsgálata is. Több mint 1 év már elég sok idő, felesleges tovább várni. Forduljon orvosához.
T. Gazda! Kecskénél nem ritka a vemhességi toxikózis, erre utalhat , ha a kecske bágyadt, sokat fekszik, imbolyogva jár, dülöngél. Ha ilyen tünetek nem jelentkeznek akkor inkább a nagy -, vagy sok vehem miatt fekszik sokat. A közelgő ellésre a tőgyödéma utal. Üdvözlettel: dr. s.r.