7421. Fogzás és rágás kölyökkutyáknál — mit tehetünk gazdiként, hogy könnyebb legyen ez az időszak?
Épp most bújik ki a foga a kölyökkutyának, esetéeg most vált fogat? Ezt teheted gazdiként, hogy könnyebb legyen mindkettőtöknek!
Épp most bújik ki a foga a kölyökkutyának, esetéeg most vált fogat? Ezt teheted gazdiként, hogy könnyebb legyen mindkettőtöknek!
Ősszel a kutyák megszabadulnak a nyári bundájuktól és sűrűbb, ellenállóbb szőrzetet növesztenek. De honnan lehet tudni, hogy nem szezonális vedlésről van szó, hanem más okozza a szőrhullást?
Amikor megsimogatjuk a kutyánkat, egy kedves pillantásnál jóval többet kapunk: a stresszszintünk csökken, oxitocin termelődik, és még vérnyomásunk is javulhat.
Az okoseszközök és a digitalizáció korában már szinte fel sem tűnik, mennyi automatizált folyamat zajlik környezetünkben nap mint nap. Pedig ha jobban belegondolunk, az automata kapuk az automatizálás élharcosai közé tartoznak: évtizedek óta kényelmet, biztonságot, egyszerű beléptetési lehetőséget biztosítanak otthonainknak, vállalkozásainknak, közhasználatú parkolóinknak.
Kedves kérdező! Nem valószínű, hogy a két hörcsög kibékül egymással. Valószínüleg külön kéne őket tartani.
Tisztelt Kérdező! Az első, és legfontosabb kérdés, hogy mit jeletönnél a cica "popsija"? Minthogy levelében azt írja, hogy normális bélsara (széklete) van, feltehetően nem a végbélből ürül. Nem marad más, minthogy vizelet, vagy (ha nőstény) hüvelyből kifolyó váladék. Ennek eldöntése gyakran nem könnyű otthon, de állatorvosi vizsgálattal egyértelműen megálapítható. Ha elváltozott vizelet, akkor egy masszív húgyúti fertőzés lehet a háttérben, amely hosszas antibiotikum szedést igényel, amely előtt érdemes rezisztencia-vizsgálatot is csinálni. Ha méhgyulladás van a háttérben, akkor a kezelés előtt el kell döntenie, akar-e valaha kölyköt a cicától. A méh megmentése ugyanis egy igen költséges és hosszantartó kezelést igénylő folyamat. Ez csak akkor éri meg, ha a leendő kölykök eladásából ez megtérül (és feltehetően előbb-utóbb kiújul). Ellenkező esetben érdemes ivartalaníttatni, amely véglegesen megoldja a kérdést. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős.
Kedves Aggódó Kérdező! Ez még valószínűleg nem a macskanátha, csak egyszerűen a hőmérsékletkülönbségből eredő nyálkahártya izgalom következménye. Természetesn a biztosabb védelem érekében mielőbb célszerű az oltásuk, egy előzetes kivizsgálást (nehogy betegen kerüljenek oltásra) követően! Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád homeopata állatorvos
Kedves Gerti! Ha eddig javuló tendenciát mutat, akkor lehet rá számítani, hogy felépül. A gyógyászatban sajnos soha ,semmit nem lehet biztosan kiszámítani,így garantálni sem a teljes gyógyulást. Rendszeresen végeztessen kontrollvizsgálatokat orvosávl, ő fogja látni, milyen tendenciát mutat a betegség. A tetániát nem értem. Talán tetanuszra gondolt?Elég ritka kutyában, és általában a fogváltás körül szokott előfordulni. Tetanuszhoz hasonló merev bénulást okozhat a gerinc bármilyen károsodása is. Nem tudom, itt melyik eset állt fenn.
Kedves Gazdi! A hasmenés és a hányás együttes jelentkezése mindig súlyos beszámítás alá esik. A szervezet a hányással és a hasmenéssel sok vizet és egyéb létfontosságú anyagokat veszít, ezért mielőbbi beavatkozás szükséges. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc.