7426. A kutyasimogatás gyógyító ereje: így hat a szívedre és az agyadra
Amikor megsimogatjuk a kutyánkat, egy kedves pillantásnál jóval többet kapunk: a stresszszintünk csökken, oxitocin termelődik, és még vérnyomásunk is javulhat.
Amikor megsimogatjuk a kutyánkat, egy kedves pillantásnál jóval többet kapunk: a stresszszintünk csökken, oxitocin termelődik, és még vérnyomásunk is javulhat.
Az okoseszközök és a digitalizáció korában már szinte fel sem tűnik, mennyi automatizált folyamat zajlik környezetünkben nap mint nap. Pedig ha jobban belegondolunk, az automata kapuk az automatizálás élharcosai közé tartoznak: évtizedek óta kényelmet, biztonságot, egyszerű beléptetési lehetőséget biztosítanak otthonainknak, vállalkozásainknak, közhasználatú parkolóinknak.
A nádasok megóvásával, helyreállításával, a műtrágya- és szennyvízbemosódás mérséklésével sokat lehetne tenni az árvaszúnyogok elszaporodása ellen az Ökológiai Kutatóközpont szakemberei szerint.
A tudatos életmód, a környezetvédelem és az energiahatékonyság ma már egyre nagyobb szerepet kap a mindennapokban. Ez azonban nemcsak akkor mutatkozik meg, amikor például vásárolunk vagy közlekedünk, hanem akkor is, amikor épp otthon vagyunk.
Mitől hányhat a macska? A válasz szerteágazó, hiszen a szőrcsomótól kezdve egészen a súlyos belgyógyászati elváltozásokig sok minden lehet a hányás kiváltója.
Nem szokták a keverék kutyákat tetoválni, de lehetséges.
Ha esetleg az oltás miatt fáj a lába, akkor az hamar elmúlik esetleg masszírozással sürgetni lehet a gyógyulást. Az is lehet viszont, hogy csak véletlen egybeesésről van szó és más okozza a sántaságot. Ennek kiderítéséhez viszont el kellene vinni állatorvoshoz.
Először a hányás okát kell kideríteni, ehhez valószínűleg laborra van szükség. Utána kell meghatározni, milyen szereket használjunk. Gyakran adunk kutyának humán gyógyszereket is, de ott a dózissal ügyelni kell. Tartósan pl. Rennie-t vagy Probiost adni nem javasolt, csak kúraszerűen.
A leírtak alapján nagyon valószínű, hogy valamiféle fájdalommal vagy rossz közérzettel járó betegsége van és emiatt jelentkezik nála ez a fokozott ingerlékenység! Ilyen esetekben minél hamarabb alapos kivizsgálásra van szükség, mert a tünetek súlyosbodhatnak.
Ez elég kevés információ, így pontos választ nem tudok adni! Általában azért pusztulnak el a rákok a vedlés után, mert levágják egyes testrészeiket.