7436. Ibériai kardszárnyú delfinek tartják rettegésben a spanyol partokat
Ismét hajókat vettek célba a Spanyolország partjainál élő kardszárnyú delfinek.
Ismét hajókat vettek célba a Spanyolország partjainál élő kardszárnyú delfinek.
A bíróság közleménye szerint a férfi azt állította, nem vette észre, hogy előző este lánccal a vonóhorgához kötötte az ebet. Az ítélet nem jogerős.
Ősszel más szögben süt a nap, az ablakokra is másként vetül a fénye, ami a fiatal madarakat megtéveszti, így könnyen nekirepülhetnek a visszatükröződő felületnek.
A céges póló sokkal több, mint egy egyszerű ruhadarab. Amikor a vállalat logója, színei és arculati elemei megjelennek rajta, a póló egyben reklámfelület, csapatépítő eszköz és márkaépítő megoldás is lesz. De vajon kinek éri meg igazán saját arculatos céges pólót készíttetni?
Szívszorítóan szép kezdeményezésnek adott helyet Dorog: a városban épült meg az elhunyt kedvencek szivárványhídja.
Szerintem egy kutya értéke független attól, hogy milyen! Azért szeretjük, mert kutya! (Amúgy tény, hogy a tenyésztők nem szeretik a hosszúszőrű németjuhászokat, de ez legyen az ő bajuk.) A kutya szó a fajra vonatkozik. Ezen belül (tehát a fajon belül) vannak fajták, pl. németjuhász. Így csak fajtatiszta kutyáról beszélhetünk, fajtisztáról nem, illetve minden kutya és állat fajtisztának tekinthető. (Kivéve mondjuk az öszvért. Házi feladat: miért?)
Meg kellene próbálni a kattanás helyét meghatározni, hogy melyik testrésze felől hallható a hang. Ha fájdalmat nem jelez és jókedvű, nem valószínű, hogy nagy baja van.
Mindig előre kell felmérni a lehetőségeinket ahhoz, hogy a leendő kutyánkat megfelelő körülmények között tudjuk tartani. Ha kevés az ideje, nem javaslok semmilyen kutyát. A kutyával foglalkozni kell, reggel is ki kell vinni sétára és napközben is, nem csak este. Akinek kevés az ideje, annak egy macska jobb társ, mint a kutya.
Lehet, hogy kelésgyenge (kevés volt a tojásban a tápanyag vagy nem voltak tökéletesek a keltetés körülményei), illetve kalciumhiány is okozhat ilyet. A szülőknek kellene kiegészítésképpen főtt tojást adni, összekeverve a tojás porított héjával. Illetve meg kellene próbálni etetni a fiókát is, esetleg így megmenthető.
Én kivenném. A kannibalizmus esélye fennáll, ha nem tetszik nekik valami a környezetükben. És ha nincs változás, ez megismétlődhet következő elléskor is.