7436. Ibériai kardszárnyú delfinek tartják rettegésben a spanyol partokat
Ismét hajókat vettek célba a Spanyolország partjainál élő kardszárnyú delfinek.
Ismét hajókat vettek célba a Spanyolország partjainál élő kardszárnyú delfinek.
A bíróság közleménye szerint a férfi azt állította, nem vette észre, hogy előző este lánccal a vonóhorgához kötötte az ebet. Az ítélet nem jogerős.
Ősszel más szögben süt a nap, az ablakokra is másként vetül a fénye, ami a fiatal madarakat megtéveszti, így könnyen nekirepülhetnek a visszatükröződő felületnek.
A céges póló sokkal több, mint egy egyszerű ruhadarab. Amikor a vállalat logója, színei és arculati elemei megjelennek rajta, a póló egyben reklámfelület, csapatépítő eszköz és márkaépítő megoldás is lesz. De vajon kinek éri meg igazán saját arculatos céges pólót készíttetni?
Szívszorítóan szép kezdeményezésnek adott helyet Dorog: a városban épült meg az elhunyt kedvencek szivárványhídja.
Természetesen lehet ivartalanítani, csak nagyobb a műtét kockázata, mint egy fiatal cica esetében. Javaslom konzultáljon állatorvosával, mert a fogamzásgátlásnak más módja is van, és a cica korára való tekintettel célszerű lenne kerülni az altatásból eredő kockázatot.
Sajnos, az esetére nem tudok u.n. "rövid utas" megoldást javasolni. Mielőtt bármilyen gyógyszeres próbálkozásba kezdene, gondolja át a a cicája táplálását, tartási körülményeit, ellenőrizze, nem fertőzött-e bolhákkal, és állatorvossal üríttesse ki a végbélmirigyeit.
Elképzelhető a leucosisos háttér. Én egy teljes vérlabor- és szerológiai vizsgálatot (FeLV, FIV, FIP) javasolnék, és ha lehetséges egy nyirokcsomó citológiát, hogy pontosan lássuk milyen betegséggel állunk szemben...
A jól elvégzett császármetszés nincs hatással a petefészek nemi -, hormonális működésére. Ultrahanggal nem detektálható a sérülés pontosan, de a petefészken lévő daganatok, cysták kimutatására alkalmas, ebben segíthet a vér hormonszint vizsgálata is. Több mint 1 év már elég sok idő, felesleges tovább várni. Forduljon orvosához.
T. Gazda! Kecskénél nem ritka a vemhességi toxikózis, erre utalhat , ha a kecske bágyadt, sokat fekszik, imbolyogva jár, dülöngél. Ha ilyen tünetek nem jelentkeznek akkor inkább a nagy -, vagy sok vehem miatt fekszik sokat. A közelgő ellésre a tőgyödéma utal. Üdvözlettel: dr. s.r.