7461. Kártékony és veszélyes lódarázsfészkeket fedeztek fel
A rovar csípése különösen veszélyes, a világon a második legerősebb méreggel rendelkező lódarázsfajról van szó az óriás lódarázs után
A rovar csípése különösen veszélyes, a világon a második legerősebb méreggel rendelkező lódarázsfajról van szó az óriás lódarázs után
Gondolkodott már azon, milyen hatással van a levegő minősége otthonára? Manapság sokan tudják, hogy a kültéri szennyezések mellett a beltérben is találhatók káros anyagok. A légtisztítók és párásítók segítenek a lakás légkörének tisztításában, így biztosítva az otthonában az egészséges levegőt.
Amikor lakásfelújításra kerül sor, akkor az egyik leggyakoribb szakipari munka, amire előbb vagy utóbb szükség lesz az nem más, mint a festés. Sok esetben ugyanis végzünk egy tisztasági festést, vagy egy teljesen új színnel festjük át a falakat, mert meguntuk a régit.
Külön versenyszáma lesz például a tanulásban vagy az értelmileg akadályozott gyerekeknek és a hiperaktív, látássérült, mozgássérült lovasoknak is.
Lehetőséget kell találnia, hogy minél hamarabb állatorvoshoz vigye. Így látatlanban semmit sem lehet mondani, a sérülés okát és a kezelést is csak egy szakértő tudja megállapítani, illetve meghatározni. Kérem, keressenek fel sürgősen egy jó szakembert!
Sajnos ilyenkor már nem sok mindennel lehet segíteni, a kecskét a laktációra az ellés végén kell előkészíteni, ha a tejmirigy nem alakul ki, esetleg gyulladt-mastitises, akkor ebben a laktációban már kevés az esélye a tejelés beindulásának. Azt javaslom, dajkásítsa a gidákat és a gyulladt tőgyet helyi "tőgyinfúzióval" kezeljék.
Ez lehet gomba vagy allergia is. Ha éles széle van, és kerek a folt, az inkább gomba, ha csak ritkul és szabálytalan a folt, az inkább atka, de ha szabálytalan a folt és kaparja, az lehet allergia vagy száraz bőr is. A szőre hullhat erősebben amiatt, hogy jön a jóidő, bár nem szabadna lekopaszodnia foltokban. Én a helyedben megmutatnám egy állatdokinak. Ő látni fogja a milyen az a szőrhiányos terület és meg is tudjátok beszélni vajon mi okozhatja!
Tulajdonképpen bármit kaphat, amit szeret, de tudnia kell, hogy a kutya nem gyerek, és a gabona alapú, cukrozott termékek egyáltalán nem tesznek jót neki. A kistestű kutyafajoknál emésztési problémákat okozhat, és súlyosan károsítja a kutya fogait. Ha tanácsolhatom, inkább kínálja szuperprémium kutyatápokkal, vagy főzzön neki való ételeket!
Dr. Vajdovich Péter kollégámat (egyetemi docens, PhD, Dipl. ECVCP) javaslom őszinte szívvel. Elérhető a 30 2805502-os telefonszámon.