7466. Ilyen gyakran kellene elmosnod a kutyád tálját
Sokan talán ritkábban tisztítják kedvencük etető- és vizes tálját, mint ahogy kellene, pedig sok baktériumnak és egyéb kórokozóknak nyújtanak otthont.
Sokan talán ritkábban tisztítják kedvencük etető- és vizes tálját, mint ahogy kellene, pedig sok baktériumnak és egyéb kórokozóknak nyújtanak otthont.
A szőrhullás bizonyos mértékig teljesen természetes, hiszen az évszakváltáskor a kutyák bundája is alkalmazkodik az időjáráshoz. Az viszont már intő jel lehet, ha a vedlés hirtelen felerősödik, foltokban hullik a kutya szőre, és a bőre állapota is romlik.
Egy felnőtt cicánál a fogak meglazulása vagy elvesztése mindig valamilyen betegség jele, amit nem szabad félvállról venni.
A rovar csípése különösen veszélyes, a világon a második legerősebb méreggel rendelkező lódarázsfajról van szó az óriás lódarázs után
Gondolkodott már azon, milyen hatással van a levegő minősége otthonára? Manapság sokan tudják, hogy a kültéri szennyezések mellett a beltérben is találhatók káros anyagok. A légtisztítók és párásítók segítenek a lakás légkörének tisztításában, így biztosítva az otthonában az egészséges levegőt.
A leírt problémát több dolog is okozhatja. A fajta miatt javasolnám a kutyus kardiológiai kivizsgálását. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Kedves Gazdi! Sajnos számos betegség okozhat meddőséget macskában, ezek közül nem egy súlyos beszámítás alá esik. Az ön által említettek a panleucopeniát juttatják eszünkbe, emellett azonban lehet más probléma is a háttérben. Példaként említenénk mindenféle vetélést okozó állapotot, a nemi utak daganatait, az emberre nézve is fertőző Toxoplasmosist, a macskák leucosisát. Mindenképpen keresse fel állatorvosát egy konzultáció erejéig! Magyarországon a macskapopuláció létszáma igen magas, rengeteg a kóbor, oltatlan, beteg macska. A menhelyek zsúfolásig telve vannak egészséges és beteg macskákkal. Mint állatorvosok és felelős állattartók úgy gondoljuk, hogy nincs szükség a macskalétszám további növelésére, ezért mindenképpen javasoljuk az ivartalanítást. Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet
Én is üdvözlöm! Bár nem ismerem elég alaposan az esetet, de az elmondás szerint a vékonybelet nem kellett megnyitni az idegentest eltávolításához. Így kicsi az esély, hogy szűkület, vagy letapadás, esetleg szögbetörés alakult volna ki, ami persze a vékonybelet érintené, most pedig a vastagbelekben jelentkezik pangás. Tehát inkább itt kell keresi az okokat. Ha az étrendi lehetőségek már kimerültek, akkor érdemes egy kontrasztos röntgent, esetleg egy colonoszkópiát végeztetni, ami megmutatja, hogy a vastagbelekben nem alakult-e ki ún. megacolon, vagy valamilyen polip. Ha a folyamat tartósan fennáll, akkor mindenképpen keresse föl állatorvosát. Tisztelettel Dr. Szaniszló F.
Kedves Erika! Nem ajánlott, mivel a disznózsír molekulái nagyobbak a macska által fogyasztható egyéb állati zsírokhoz viszonyítva, ezért a disznózsír megemésztése nagy megterhelést jelent a cica apró szervezetének.
Kedves Petra! A körömletörés gyakori a teknősöknél, és általában nem jelent problémát, vissza szokott nőni. De figyelni kell a helyét, és ha megduzzad, akkor állatorvoshoz kell vinni.