7471. Miért dagaszt a macska?
A mozdulatot, amit sokan „dagasztásnak” neveznek, a macskák már kölyökkorukban is gyakorolják, felnőttkorban viszont más jelentést nyer a gesztus.
A mozdulatot, amit sokan „dagasztásnak” neveznek, a macskák már kölyökkorukban is gyakorolják, felnőttkorban viszont más jelentést nyer a gesztus.
Ahogy a nappalok rövidülnek és a hőmérséklet csökken, a macskák szervezete is reagál az évszakváltásra. Az ősz különösen nagy változásokat hoz: ilyenkor kezdődik a szőrváltás időszaka, több cica hajlamos levertebb vagy lustább lenni, és az immunrendszerük is érzékenyebb lehet. Gazdiként sokat tehetünk azért, hogy kedvencünk gond nélkül alkalmazkodjon a hűvösebb hónapokhoz.
Az ősz gyönyörű színei között megbújik egy veszélyes növény is, az őszi kikerics. A kikerics minden része erősen mérgező, és már kis mennyiség is életveszélyes lehet a kutyákra és macskákra.
Amikor valaki először gondolkodik el azon, hogy beül egy plazmaközpont foteljébe, rendszerint sok kérdés kavarog benne. Mennyi ideig tart az egész? Fájdalmas lesz? Mit kell előtte tudni? A plazmaadás egy különleges élmény, amivel mások életét is megmenthetjük. Az első alkalom azonban mindig külön figyelmet igényel.
Gondoltál már arra, milyen fontos a megfelelő ablak- és ajtóbeépítés a hosszú távú kényelem és energiatakarékosság érdekében? Az ablakok és ajtók szakszerű telepítése nemcsak a megjelenést befolyásolja, hanem a hőtartást és a zajszigetelést is.
Kedves Gazdi! Sajnos a huhogás kifejezést nem tudom beazonosítani általam ismert tengerimalac-hangra. Tengerimalacoknál a betegség első jele a súlyvesztés. Ezért érdemes lenne hetente egyszer lemérni, és ha folyamatosan fogy, legalább heti 50 grammot, ajánlott lenne elvinni állatorvoshoz. Ha a malacka levegővételkor ütemesen adja ki ezt a hangot, érdemes valami egészségügyi okra gondolni és elvinni állatorvoshoz, mert utalhat pl. szívbetegségre vagy megfázásra. Kérdés, hogy miben halt meg a társa? Ha a hang változó, inkább beszélgetés, akkor tényleg csak kommunikál: egy malacot legjobban egy másik malac érthet meg, és a tengerimalacok társas lények, ezért ajánlott lenne neki egy azonos nemű társ néhány héten belül, ha ki lett zárva az egészségügyi probléma. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Aggódni lehet és szabad, de szerintem a legjobb az lenne, ha elvinnék a cicájukat egy alapos kivizsgálásra. E nélkül ugyanis nem igen lehet semmi véleményt mondani, mert így minden csak találgatás lenne. Annak meg nincs értelme.
A kék madár egyértelműen tojó, a sárga nagy eséllyel az. Ami egy kis bizonytalanságot okoz, az az, hogy deformálódott a viaszbőr, illetve a lutínó (piros szemű) madaraknál a hímek viaszbőre is hússzínű maradhat.
Ivartalanított görényekben gyakran előforduló probléma a mellékvese túlműködése( hyperadrenocorticizmus) nem jellemző, hogy ilyen hamar kialakul a kórkép, ezért feltétlen vizsgáltassa meg állatát hozzá értő szakemberrel ( un. egzotikus specialista szakállatorvosok foglalkoznak a görényekkel nagyobb számban), mivel a fogyás, szőrhullás számos más betegség következménye is lehet.
Kedves Aggódó Iroda! Sajnos szerintem hasvízkór tüneteit írták le. Ez egy baktérium féle, ami az emésztő rendszert támadja meg. Szinte lehetetlen ebből kigyógyítani őket, de javaslom, hogy szerezzenek be akvarisztikai szakboltban erős antibiotikumot és kezeljék a megfelelő módon!