7471. Minden eddiginél többen indulnak a fóti lovasterápiás versenyen
Külön versenyszáma lesz például a tanulásban vagy az értelmileg akadályozott gyerekeknek és a hiperaktív, látássérült, mozgássérült lovasoknak is.
Külön versenyszáma lesz például a tanulásban vagy az értelmileg akadályozott gyerekeknek és a hiperaktív, látássérült, mozgássérült lovasoknak is.
Egy róka váratlan felbukkanása keltett pánikot a Móricz Zsigmond körtéren hajnalban.
Ősszel a kutyák és macskák szőrváltása felerősödik, ami gyakran jelentős szőrhullással jár. Elmondjuk, mit tehetsz az otthonodban hömölygő szőrcsomók ellen.
A mozdulatot, amit sokan „dagasztásnak” neveznek, a macskák már kölyökkorukban is gyakorolják, felnőttkorban viszont más jelentést nyer a gesztus.
Ahogy a nappalok rövidülnek és a hőmérséklet csökken, a macskák szervezete is reagál az évszakváltásra. Az ősz különösen nagy változásokat hoz: ilyenkor kezdődik a szőrváltás időszaka, több cica hajlamos levertebb vagy lustább lenni, és az immunrendszerük is érzékenyebb lehet. Gazdiként sokat tehetünk azért, hogy kedvencünk gond nélkül alkalmazkodjon a hűvösebb hónapokhoz.
A legtöbb díszállat-kereskedésben és állateledel-szaküzletben, de még a hipermarketekben is mindig lehet kapni speciális kanáritápot. Mindenképpen azt javaslom, hogy ezzel etessék a madarat.
Sajnos nagy a valószínűsége annak a ténynek, hogy a halak darakórban szenvednek! Minél előbbi kezelését kell elkezdeni a halaknak, és az egész akváriumnak! A darakór rövid időn belül elpusztíthatja a halakat! Az akváriumot "Sera ectopur + Sera costapurral" kell kezelni!
A tünetek alapján lehet fertőző ok a háttérben. Ezért semmiképpen sem javasolom a házilagos kezelést. Mihamarabb állatorvosi ellátás szükséges.
Előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben, de általában ezek a jelenségek pszichés eredetűek, territoriális zavarok, "féltékenység" vagy "irigység" a másik macskára. Fenyítéssel, külön alomtálca használatával lehet esetleg ellene védekezni, de nem könnyű megszüntetni a problémát.
Azt, hogy pontosan mennyi esélye van a felébredésre, nem tudom megmondani, de nem is lényeges, hiszen a beavatkozás elkerülhetetlen! Ha elmaradna a műtét, akkor valószínűleg elpusztulna az állatka és ilyenkor nemigen van lehetőség a mérlegelésre. Egyébként természetesen van egy bizonyos kockázata az állatok altatásának, ez fokozott a kistestű emlősök esetében és függ az állat korától, egészségi állapotától és még sok minden mástól.