7471. Minden eddiginél többen indulnak a fóti lovasterápiás versenyen
Külön versenyszáma lesz például a tanulásban vagy az értelmileg akadályozott gyerekeknek és a hiperaktív, látássérült, mozgássérült lovasoknak is.
Külön versenyszáma lesz például a tanulásban vagy az értelmileg akadályozott gyerekeknek és a hiperaktív, látássérült, mozgássérült lovasoknak is.
Egy róka váratlan felbukkanása keltett pánikot a Móricz Zsigmond körtéren hajnalban.
Ősszel a kutyák és macskák szőrváltása felerősödik, ami gyakran jelentős szőrhullással jár. Elmondjuk, mit tehetsz az otthonodban hömölygő szőrcsomók ellen.
A mozdulatot, amit sokan „dagasztásnak” neveznek, a macskák már kölyökkorukban is gyakorolják, felnőttkorban viszont más jelentést nyer a gesztus.
Ahogy a nappalok rövidülnek és a hőmérséklet csökken, a macskák szervezete is reagál az évszakváltásra. Az ősz különösen nagy változásokat hoz: ilyenkor kezdődik a szőrváltás időszaka, több cica hajlamos levertebb vagy lustább lenni, és az immunrendszerük is érzékenyebb lehet. Gazdiként sokat tehetünk azért, hogy kedvencünk gond nélkül alkalmazkodjon a hűvösebb hónapokhoz.
Sajnos a kiskutyák egyszer felnőnek, és ha nincs a közelben egy idősebb, aki megnevelje őket, akkor nagyon el tudnak szemtelenedni. Rákiabálni nem érdemes, mivel ebben a helyzetben, az anya magára veszi a szidalmat, amire visszahúzódik. A kölyök önbizalma ezután, csak még erősebb lesz. Ha esetleg, ráhagyja az idősebbre, hogy türelme fogytán megnevelje, valószínű, hogy a durva játékot abba fogja hagyni.
Nehéz megválaszolni a beteg vizsgálata nélkül a kérdést. Tény, hogy gyakori az angol bulldog tenyészetekben az un. fókaláb, amely mindkét hátsó láb deffektusát jelenti, teljesen nyújtva hátul vannak a lábak és nem tud járni az állat. Egyoldali elváltozással még nem találkoztam! Véleményem szerint, ha ajándékba kapja, akkor fogadja el és meg kell vizsgáltatni egy szakemberrel.
Egy meleg terráriumban, nedves talajban gond nélkül kikelnek a kis teknősök!
Szerintem mindössze egy szokásról van szó. A cicája szereti, ha van a feje alatt valami alvás közben. Viszont ha a "fuldoklásos" tünetek tényleg súlyosak, akkor érdemes lenne elvinni állatorvoshoz egy kivizsgálásra.
A mostani viselkedése teljesen normálisnak tűnik! Valószínűleg az ellés közeledtével majd megnyugszik, feltéve ha biztonságos és minden tekintetben megfelelő helye van. Az ellés előtt fészket fog készíteni, amiben megbújhat és itt lezajlik az ellés. Különösebb konkrét ellés előtti tünetek nemigen vannak.