71. Hol turkál a leopárd páncélosharcsa?
Dél-Amerikából származik, teste zöld, szabályos pettyezettel. Több Corydoras fajt gyakran adnak leopárd páncélosharcsaként, mert annyira hasonló színezetűek.
Dél-Amerikából származik, teste zöld, szabályos pettyezettel. Több Corydoras fajt gyakran adnak leopárd páncélosharcsaként, mert annyira hasonló színezetűek.
A neonhal (Paracheirodon innesi) a jól regenerált vizet különösen szereti (tőzegkivonat). Minden apró, élő eleséget és jobb műeleséget szívesen fogyaszt. Akváriumunk egyik leghálásabb hala.
A paradicsomhalat (Macropodus opercularis) lehetőleg csak hasonló méretű halakkal tartsuk együtt. Sokat eszik. Ikráját a víz felszínén készített habfészekbe helyezi. 24 °C hőmérsékleten szaporodik.
A stendhal-hal életterét őrzi az akváriumban. Fajtársaival és más halakkal szemben is harcias, ha nincs búvóhelye. Legtöbbször az akvárium középső és alsó szintjén tartózkodik.
Sokan kezdik akvarisztikai pályafutásukat a szivárványos guppival. A választás érthető, hiszen ez a díszhal nagyon könnyen tartható és szaporítható, ugyanakkor rendkívül mutatós.
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást! Homeopátiás szerrel is segíthetünk a védőoltás utáni reakciók csillapításában. Ez a szer a Thuja C30, amit naponta egyszer kell beadni két-három napon át. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
A szobatisztasággal kapcsolatos és a kutyák fajtársakkal szembeni szocializációjával kapcsolatos írásaimat külön e-mailben elküldöm, mert itt terjedelmi okoknál fogva ezt a két kérdést nem lehet megválaszolni. Fajtársakhoz történő szocializációs tréninget mind a két 4TAPPANCS KUTYAiskolában vállalunk: www.kutyatrener.hu
Tény, hogy városban kisebb az esélye, hogy a nyuszi fertőzött szúnyoggal találkozzon, azonban mostanában, hogy a szúnyogokat kissé vagy sehogy nem irtják, én javasolnám az oltóanyag beadását. Jobb félni mint megijedni.:)
Igen, részben összeverekedhetnek, másrészt a rókák veszettséget terjeszthetnek, így a macskákat feltétlenül oltassák be, és Önök is legyenek óvatosak.