746. Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
"Anyaaa, nem szeretem a nagyiit! Nem baj kisfiam, tedd a tányér szélére" - hangzik a vicc, ám az állatvilágban ez véresen komoly jelenség.
A zöld anoliszt vagy vöröstorkú anoliszt (Anolis carolinensis) amerikai kaméleonnak is hívják, mert képes zöldből barnára változtatni a színét a hőmérséklettől és a körülményektől függően.
A juh (birka, bárány) jámbor, béketűrő, nem nagyigényű, és még az embert is elviseli a ház körül. Szinte főnyeremény az önműködő fűnyíróként is jól bevált hobbiállat, a juh.
A teknősöknél a páncél felső szarurétegének "leváltása" teljesen természetes, semmi ok az aggodalomra! Ilyenkor a felső réteg leválik, lepattan, mert egy új páncél nő a helyére, ami a levedlett réteg alatt van.
A vízigényük legnagyobb részét (szinte az egészét) a zöldségek és gyümölcsök elfogyasztásával elégítik ki, így legtöbbször külön vizet már nem is isznak. Ettől függetlenül érdemes egy megfelelő, kis kerámiatálkában friss vizet is kínálni nekik.
Nincs az említett kérdésben egyértelmű és mindenki által elfogadott álláspont. Saját véleményem az, hogy a testnövekedés, a csontozat alakulása szempontjából valóban ajánlatosabb egy ivari ciklust megvárni.
Természetesen lehet, de nem ajánlott! Inkább naponta többször, mint egyszerre sokat!
Az aranyhalak mellé nem szoktak berakni vízinövényeket, mert megeszik, ugyanis mindenevők! Az algákat, különböző algatablettákat nem fogadják el, de a növényeket előszeretettel fogyasztják. A műnövényeket ajánlom figyelmébe.