746. Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
"Anyaaa, nem szeretem a nagyiit! Nem baj kisfiam, tedd a tányér szélére" - hangzik a vicc, ám az állatvilágban ez véresen komoly jelenség.
A zöld anoliszt vagy vöröstorkú anoliszt (Anolis carolinensis) amerikai kaméleonnak is hívják, mert képes zöldből barnára változtatni a színét a hőmérséklettől és a körülményektől függően.
A juh (birka, bárány) jámbor, béketűrő, nem nagyigényű, és még az embert is elviseli a ház körül. Szinte főnyeremény az önműködő fűnyíróként is jól bevált hobbiállat, a juh.
Bár diszplázia szűréshez még fiatal a kiskutya, mindenképpen nézesse mg állatorvossal. Érdemes lenne a csonterősítő helyett inkább ízület és porc védő készítményt adni a kutyusnak. Ilyen többféle létezik, állatorvosa fog ajánlani közülük.
Kedves Kata! Ritkán előfordul (bár ez szerintem Önt most nem vigasztalja), hogy az ivartalanított kan kutyáknál megmaradnak egyes párzást imitáló viselkedés "maradványok". Ezek valamikor maguktól megszűnnek, de valamikor folyamatosan jelentkeznek. Ez utóbbi esetben (ha az nagyon zavaró) gyógyszeres kezelésre szorulhatnak. Szerintem más ivaros magatartás nem fog "visszatérni", elszökni se fog...
Kedves Érdeklődő, itt mindent részletesen elolvashat az ecsetalgáról >>
Nem, nem igaz! A vonatkozó kormányrendelet minden kutya mikrochipes megjelölését kötelezővé tette, kivételek pedig nem szerepelnek a rendeletben. Egy másik jogszabály pedig előírja, hogy az állatorvosok csak chippel már előzőleg megjelölt kutyát olthatnak be veszettség ellen (ez már 2013. január 1-től így van).
Nem, a vemhesség nem okozhat levertséget. A leírás alapján biztosan beteg a cica. Állatorvosa tudni fogja, mit kell rajta megvizsgálni, hogy diagnózishoz jusson. Feltétlen vigye őt el hozzá!