746. Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
"Anyaaa, nem szeretem a nagyiit! Nem baj kisfiam, tedd a tányér szélére" - hangzik a vicc, ám az állatvilágban ez véresen komoly jelenség.
A zöld anoliszt vagy vöröstorkú anoliszt (Anolis carolinensis) amerikai kaméleonnak is hívják, mert képes zöldből barnára változtatni a színét a hőmérséklettől és a körülményektől függően.
A juh (birka, bárány) jámbor, béketűrő, nem nagyigényű, és még az embert is elviseli a ház körül. Szinte főnyeremény az önműködő fűnyíróként is jól bevált hobbiállat, a juh.
Kedves Gabi! A CREA 8,9 valószínűleg elírás, mert a normál tartomány 40-170 között van. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Minden nyuszinak kell a külön ketrec-mert kell nekik a magánszféra- a nyuszi még idős korban is tud szaporodni- és ezzel állandóan zaklatnák egymást...
A leírt viselkedésnek nincs köze az orrához és a szaglásához, azzal biztosan nincs baj. Fokozottan érdeklődik az izgalmas szagok iránt, ilyenkor izgatott lehet. A jelenség két dolog lehet: vagy a yorkiknál gyakori légcsőszűkület (röntgen vagy inkább endoszkópos vizsgálat tudja ezt igazolni), vagy az ártalmatlan un. visszafelé tüsszentés(reverz sneezing), ami a csukláshoz hasonlóan akaratlagosan nem befolyásolható és nem igényel kezelést. Ilyenkor pár másodpercre fogja be picit az orrlyukait, erre általában megszűnik. Párszor lehet, hogy ismételni kell. Ha nem múlik a roham, a légcsőszűkület a valószínű. Azzal forduljanak állatorvosukhoz.
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz. Szükség lenne legalább egy vérlabor vizsgálatra, de jó lenne megnézni ultrahanggal is. Elég sok probléma szóba jöhet pl. vese-, máj-, bélrendszeri betegség, akár daganat is.
MIndenképpen és minél hamarabb vigye állatorvoshoz. Még az sem kizárt, hogy szemész állatorvosra is szükség lehet, de a minimuma za, hogy lássa orvos!