746. Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
"Anyaaa, nem szeretem a nagyiit! Nem baj kisfiam, tedd a tányér szélére" - hangzik a vicc, ám az állatvilágban ez véresen komoly jelenség.
A zöld anoliszt vagy vöröstorkú anoliszt (Anolis carolinensis) amerikai kaméleonnak is hívják, mert képes zöldből barnára változtatni a színét a hőmérséklettől és a körülményektől függően.
A juh (birka, bárány) jámbor, béketűrő, nem nagyigényű, és még az embert is elviseli a ház körül. Szinte főnyeremény az önműködő fűnyíróként is jól bevált hobbiállat, a juh.
Vizsgálat nélkül erre nem tudok válaszolni. Az orrvérzésnek nem csak sérülés lehet az oka. Ha visszatérő problémáról van szó, feltétlen vizsgáltassa meg állatorvosával a kutyát!
Kiegészítő vizsgálatra lenne szükség, először egy bőrkaparék mintáát kellene laborba küldeni. Beszélje ezt meg kezelő állatorvosával, vagy keressen esetleg bőrgyógyászatra szakosodott állatorvost.
A féregtelenítést addig kell ismételni 2 hetente, míg féregmentes nem lesz az ürülék. A puffadást emésztési rendellenesség is okozhatja. Mind ennek, mind a féreghajtás sikerességének ellenőrzésére kérjen egy komplett bélsárvizsgálatot mikrobiológiai tenyésztéssel együtt!
Elképzelhető központi idegrendszeri eredet (agyi, epliepsia stb.) vagy akár szív/belgyógászati okú, úgyhogy azt javasolnám mutassa meg állatorvosnak...
Valószínűleg véletlen egybeesés. Ha már két hete hasmenése van, célszerű állatorvoshoz vinni. És ha tudnak, vigyenek bélsármintát is.