746. Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
"Anyaaa, nem szeretem a nagyiit! Nem baj kisfiam, tedd a tányér szélére" - hangzik a vicc, ám az állatvilágban ez véresen komoly jelenség.
A zöld anoliszt vagy vöröstorkú anoliszt (Anolis carolinensis) amerikai kaméleonnak is hívják, mert képes zöldből barnára változtatni a színét a hőmérséklettől és a körülményektől függően.
A juh (birka, bárány) jámbor, béketűrő, nem nagyigényű, és még az embert is elviseli a ház körül. Szinte főnyeremény az önműködő fűnyíróként is jól bevált hobbiállat, a juh.
Kedves Olvasónk! Egy fotó sokat segített volna, de az igazi az lenne, ha elvinné állatorvoshoz, úgyis kezdeni kell lassan a védőoltást és a féreghajtóból is esedékes a második kör. Ajánlott kifejezetten ortopéd állatorvost felkeresni, itt megnézheti melyik van Önhöz a legközelebb:http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Kutyák oltási és féregtelenitö programja 2 hetes kor : Féreghajtó 4 hetes kor : Féreghajtó 6-8 hetes kor : Parvovirus elleni oltás + Féreghajtó 8-9 hetes kor : Kombinált oltás+ Féreghajtó 10-12 hetes kor : Kombinált oltás + Féreghajtó 3 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + Féreghajtó 6 hónapos kor: Kombinált oltás 9-12 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + kombinált oltás + féreghajtó
Kedves Gazdi! Ha annyira aggódik a tengerimalacért, vigye el állatorvoshoz, méghozzá sürgősen! Már több korábbi posztban ezen az oldalon is leírtam, hogy amikor a tengerimalac nem eszik, azonnal állatorvoshoz kell vinni, kezelés nélkül valószínűleg meghal. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Érdemes elvégezni a műtétet. Bár lehet, hogy soha sem fog problémát okozni, de ha igen, akkor az életébe is kerülhet (pl. kizáródás esetén).
Üdvözlöm! Első körben ki kel zárni a köszvényt. Sajnos a köszvény nem gyógyítható, az állat életébe kerül. Vagyis a vese leállását jelenti. Mindenképpen javasolt egy röntgen, ahol megállapítható, hogy gyulladás vagy a már a köszvény miatt kialakult húgysav kikristályosodásáról van szó. Addig is az állatot itatni kell!! Mivel a kaméleon, leginkább a sisakos kaméleon hajlamos a köszvényre, így meg kell tanítani őket, hogy pipettából is igyon. Nem elengedő a napi rendszeres párásítás. Mindezek mellett a minőségi vitamin és kalcium forrást is biztosítani kell és a megfelelő UVB mennyiséget is napi 10-12 órában. Üdvözlettel: Zs&G Reptiles
Kedves Olvasónk! Nagyon fiatalon választották el a picit, 6-8 hetesen szokás, addig az anyukája segít neki üríteni is, nyalogatja, masszírozza a pocakját. Kiscica gondozása >> A has puffadtságát okozhatja férgesség is. 4. ill. 6. hetes korukban már adhatunk nekik baby-féreghajtót, megelőzve az orsóférgek elszaporodását a pici szervezetében.Legkésőbb ebben a korban vigyük el állatorvoshoz egy általános vizsgálatra.Amennyiben a pici cicán bolhát észlelünk, azokat fürdetéssel távolítsuk el.4-5 hetes kortól minden etetés után tegyük a kicsit alomtálra. Hamar megtanulják a szobatisztaságot.