746. Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
"Anyaaa, nem szeretem a nagyiit! Nem baj kisfiam, tedd a tányér szélére" - hangzik a vicc, ám az állatvilágban ez véresen komoly jelenség.
A zöld anoliszt vagy vöröstorkú anoliszt (Anolis carolinensis) amerikai kaméleonnak is hívják, mert képes zöldből barnára változtatni a színét a hőmérséklettől és a körülményektől függően.
A juh (birka, bárány) jámbor, béketűrő, nem nagyigényű, és még az embert is elviseli a ház körül. Szinte főnyeremény az önműködő fűnyíróként is jól bevált hobbiállat, a juh.
Kedves Csilla! Műtétek után általában két szer használatos: ARNICA C30, NUX VOMICA C30, melyeket napi 1x kell adagolni már a műtét előtti napon elkezdve(!), egészen a műtét után kb. 3-4 napig, a homeopátiás gyógyszerbeadás szabályai szerint! Mivel ebben az esetben ivartalanításról van szó, és az egy éves kora előtt történik a kutyusnál (korai ivartalanítás!), ezért érdemes az ivartalanítás utáni hormonális változásokat kiegyensúlyozó, a későbbi esetleges mellékhatásokat kivédő kúrát is elvégezni, ami egy három hónapos homeopátiás kezelést jelent. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy - ha csak valamilyen egészségi probléma nem indokolja - én egy éves kor előtt nem javaslom az ivartalanítást.) Amennyiben további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 20 928 4425! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 20 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Homeopátia és a kutya Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?
Azt a megfogalmazást, hogy a pirosas elszíneződés a "vizeletén" volt, nem tudom értelmezni. Pedig nagyon nem mindegy, hogy mi is volt pirosas? Az egész vizelete? Vagy a vizelet tiszta és sárga volt, de volt benne egy pirosas folt (nyálka)? Szóval, ezt tisztázni kellene. Egyébként pedig én mindenképpen küldenék laborba vizeletmintát alapos vizsgálatra (beleértve pl. baktérium tenyésztést is), és ha megoldható, megvizsgáltatnám a kutya hüvelyét belülről (hüvelytükrözés), esetleg a hüvely faláról is lehetne lenyomati mintát venni mikroszkópos vizsgálatra.
Habzásgátló hatású, bevonja a felületet akadályozva a buborékok kialakulását
Kipróbálhatják a cukorterápiát. Előtte mindig fertőtlenítsék le a sebet. Kötözni nem nagyon lehet, de nem is fontos. Cukorterápiáról itt olvashat részletesen>>
Ha együtt vannak, akkor a fertőzés már megtörtént megfelelő kondícióban kell tartani, kúraszerűen érdemes használni probiotikus multivitamint Almaecet adagolása is jó hatású.