746. Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
"Anyaaa, nem szeretem a nagyiit! Nem baj kisfiam, tedd a tányér szélére" - hangzik a vicc, ám az állatvilágban ez véresen komoly jelenség.
A zöld anoliszt vagy vöröstorkú anoliszt (Anolis carolinensis) amerikai kaméleonnak is hívják, mert képes zöldből barnára változtatni a színét a hőmérséklettől és a körülményektől függően.
A juh (birka, bárány) jámbor, béketűrő, nem nagyigényű, és még az embert is elviseli a ház körül. Szinte főnyeremény az önműködő fűnyíróként is jól bevált hobbiállat, a juh.
A lakásban tartott kutya valóban több odafigyelést, sétát és játékot igényel, mint a lakásban egyedül tartott cica. A klausztrofóbia nem jellemző a macskákra, rendszerint jelzik, ha simogatást, foglalkozást igényelnek, egyébként a nap nagy részét pihenéssel, alvással töltik. Manapság számos olyan macskajáték, többszintes, karomkoptatóval is ellátott macskaház kapható, amivel le tudja foglalni magát a cica az egyedül töltött órák alatt.
Lehet, hogy bolhás. Többnyire akkor csinálják ezt. Kellene neki venni cseppentős bolhairtót (állatpatika!)! Ha mégsem múlik a vakaródzás, akkor azt javaslom, vigyék el állatorvoshoz.
Egyedfüggő, de szerintem hamar megszelídül. Pár nap, egy hét és ki sem lehet majd zavarni a gazdi öléből! Mindenképpen nyugodtság és türelem kell hozzá, nem szabad erőltetni a barátkozást, rá kell hagyni a macsra a kezdeményezést. A macskák ilyenek!
Szerintem átvette a házőrző szerepet és mivel fél, folyamatos ugatásával próbálja jelezni, hogy ő ott őrzi a házat.
Szerintem nem igaz! Azért lehet ez a tévhit, mert általában benti cicákról van szó, ritkán mennek ki és akkor sem merészkednek messzire. Ha tartósan kinti életmódot folytatnának, ők sem lennének "különbek" :) És láttam én már csavargástól rendesen lepusztult sziámi cicát!