746. Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
"Anyaaa, nem szeretem a nagyiit! Nem baj kisfiam, tedd a tányér szélére" - hangzik a vicc, ám az állatvilágban ez véresen komoly jelenség.
A zöld anoliszt vagy vöröstorkú anoliszt (Anolis carolinensis) amerikai kaméleonnak is hívják, mert képes zöldből barnára változtatni a színét a hőmérséklettől és a körülményektől függően.
A juh (birka, bárány) jámbor, béketűrő, nem nagyigényű, és még az embert is elviseli a ház körül. Szinte főnyeremény az önműködő fűnyíróként is jól bevált hobbiállat, a juh.
Sajnos nem tudok sok jó hírrel szolgálni, hiszen a rákok maguk vezetik le a vedlést! Amikor ki akarnak bújni "magukból", akkor ollóikkal segíteni próbálnak ebben. Ez legtöbbször éjszaka történik. Valószínűleg levágta az ollójával a lábait. Sajnos nagy a valószínűsége, hogy a rák hamarosan el fog pusztulni, egyetlen kilátás a túlélésére, az újabb vedlés, amikor újranőhetnek hiányzó testrészei! A vízszintmagasság ilyenkor nem lényeges, érdemes egy levegőztetőt beszerezni! Az én tarisznyarákjaim 2-3 hónaponként rendszeresen vedlenek, 3/4 év lehet, hogy egy kicsit túl sok idő, bár ez nem vezethet "katasztrófához"!
A hörcsögök szinte minden betegsége ugyanilyen tünetekkel jár, ezért nem lehet megmondani, hogy mi baja lehet. Célszerű viszont mihamarabb állatorvoshoz vinni, mert rövid betegeskedés is kiszáradáshoz, elpusztuláshoz vezethet az ilyen kis méretű rágcsálóknál!
Ez szoktatás kérdése, ugyanis fiatal koruktól szabadban tartott hullámos papagájok még akár a fagyot is elviselik. Persze azért szükséges egy megfelelő, szél és nedvesség ellen védett odú vagy búvóhely. A röpde elhelyezésétől (szélvédett, stb.) és felszereltségétől (oduk) is függ, hogy meddig maradhatnak kint. Normálisan lakásban tartott és nevelt papagájokat ilyen hűvös-esős-szeles időben már nem tanácsos kint tartani!
Talán nem történt még baj, de 21-24 naposan egy vemhességi ultrahang diagnosztikai vizsgálatra el kell vinni. Vetéltetés még akkor is szóba jöhet. Klinikánkon már elérhető a biztonságos eljárás a kutyák vetéltetésére.
Igen sajnos az ilyen fiatal állat még nehezen viseli a magányt, hiszen az anyától való elválasztás is csak 6-8 hetesen javasolt! Maradandó lelki károsodást szenvedhet, nehezen szocializálódik az ilyen állat.