746. Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
"Anyaaa, nem szeretem a nagyiit! Nem baj kisfiam, tedd a tányér szélére" - hangzik a vicc, ám az állatvilágban ez véresen komoly jelenség.
A zöld anoliszt vagy vöröstorkú anoliszt (Anolis carolinensis) amerikai kaméleonnak is hívják, mert képes zöldből barnára változtatni a színét a hőmérséklettől és a körülményektől függően.
A juh (birka, bárány) jámbor, béketűrő, nem nagyigényű, és még az embert is elviseli a ház körül. Szinte főnyeremény az önműködő fűnyíróként is jól bevált hobbiállat, a juh.
Valamilyen bőrgyógyászati betegség, fertőzés, gomba, parazita, esetleg időszakos allergén anyag okozta allergia lehet a kiváltó ok. Csak egy alapos állatorvosi vizsgálat adhat megfelelő választ.
A viselkedés oka lehet a kezdeti túlzott dominancia és a helytelen nevelés együttes hatása. Természetesen befolyásoló tényező a kan kutya hormonháztartása is amin az ivartalanítással könnyen lehet változtatni. A 4 év alatt nem tüzelő szuka kutya, az gyakorlatilag "nőgyógyászatilag" - beteg.
T. Gazdi! Feltételezem , hogy nyilt törése volt az ebnek, de ha esetleg fedett törés mellett alakultak ki az Ön által leírt elváltozások, akkor a térdizületet csak merev izületté lehet alakítani, vagy a lábát amputálni lehetett volna. Amennyiben nem ez történik bíztossan funkciójában károsodott és fájdalmas lába lett volna. Minden bizonnyal több műtét várt volna rá. Szerintem amúgy is kár a múltat bolygatni, mindenképpen reális volt az euthanázia ebben az esetben. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Össze lehet őket tenni a röpdébe. Ha bántanák egymást akkor fokozatosan és sok türelemmel lehet őket összeszoktatni.
Nem valószínű a szopornyica, már azért sem, mert védőoltásban részesült. A lehetséges problémák azok lehetnek, amiket felsorolt. Amennyiben nem szűnnek a panaszok, feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát.