7496. Mennyi mozgásra van szükség a kutyádnak? Így segíthetnek az okospórázok
Te tudod, hogy valójában mennyi mozgás ideális a kutyád számára? Elmondjuk, hogyan tudod megállapítani, és azt is, milyen appok lehetnek a segítségedre a közös sétáitokon
Te tudod, hogy valójában mennyi mozgás ideális a kutyád számára? Elmondjuk, hogyan tudod megállapítani, és azt is, milyen appok lehetnek a segítségedre a közös sétáitokon
Egy kiskutya érkezése sokaknál vált ki szorongást, frusztrációt és kimerülést – erről most először tudományos felmérés is készült. Megmutatjuk, mi áll a háttérben, milyen
A neves etológus, természetvédő és az állatok viselkedésének szakértője 91 éves korában hunyt el.
Egy autó szélvédője meghatározza a biztonságot és a látási viszonyokat az úton. Egy repedt vagy sérült üveg nemcsak kellemetlen, de kockázatos is.
Az élet sokszor ír olyan forgatókönyveket, amikor egy stabil, biztonságos és mozgatható tároló- vagy szállítóegységre van szükség – de csak ideiglenesen. Ilyenkor a konté
Nagyon aranyos a kutyusod! Nyugodj meg, nagyon jól csináltál mindent! A bolhákat csak komplex kezeléssel lehet elpusztítani. Ez persze annyit jelent, hogy az állatokon kívül a helyüket is fertőtleníteni kell, és ezt nagyon helyesen meg is tetted. Viszont az a szer, amit kaptál (gondolom én), a Neostomosan lehetett (barna ampullás). Nos, ha az volt, akkor azt kell tudnod, hogy az a szer nem ad hosszú távú védelmet, csak akkor irt, amikor használod. Ha cicákat azzal kezelted, és utána nem tettél rájuk bolhairtó nyakörvet vagy cseppet, akkor ők lehetnek a bűnösök, akik újra és újra hazahozzák a lakókat. ´Bolhatelep´ nem csak a lakásban élhet; ha van az udvarotokon v. garázsban v. melléképületben olyan hely, ahol nincsenek mínuszok, de van sok homok, vagy valamilyen ruhaanyag, és az állatok is gyakran látogatják, akkor ott is megtelepedhetnek a kis dögök. Ezt is érdemes megnézni, észre fogod venni, mert tömegével ugranak szét a rovarkák. De idegen cicák is átadhatják a tieidnek, akik utána a kutyádhoz viszik a bolhákat. Szóval a cicák állandó védelméről is gondoskodj. Jobb ötletem nekem sincs. Gondolom az állatorvossal már átrágtátok a témát. És egy kis megjegyzés. Ha sikerült megszabadulni a lakóitoktól, érdemes lenne féregteleníteni az állatkáid, a bolhák ugyanis férgeket terjeszthetnek. Ártani nem árthat, ha kérsz nekik egy kis belső tisztítást is!
Válasz helyett néhány kérdés: • Mennyi kutya van ivartalaníttatva a 4 közül ? • Melyik kutya a falkavezér ? • Hogyan biztosítja a kutyák közötti hierarchikus rangsort ? • Minek tart kutyát, ha el kell különítenie a gyerektől ? • Minek van gyereke, ha el kell különítenie a kutyáktól ? • Mit tett eddig a domináns kutya domináns viselkedése ellen ? Egyébként elképzelhető, hogy összefüggés van a kutya balesetének utóhatása és a tünet között, de meg lehet oldani.
Tekintettel arra, hogy a patkányok igen intelligens, tanulékony állatok, a kutyákhoz hasonlóan nevének pozitív ingerekkel való összekapcsolása (csemegék adása, simogatás) hozhat eredményt.
Ha máshogy nem oldható meg, akkor vágjon le belőle. Visszanő, de lassan. Egyébként ez ügyben, azt javasolnám, keressen fel olyan tenyésztőket, akik már régóta foglalkoznak selyemkakassal. A több gyakorlati tapasztalat miatt szerintem ők mindenben pontosabb választ fognak Önnek adni.
Az üzenet első mondatát olvasva rögtön az jutott eszembe, hogy az a szülők között valamilyen közelebbi rokoni kapcsolat lehet, de mint kiderült, nem erről van szó. Egy rosszul sikerült alomért felelős lehet az anyaállat nem megfelelő takarmányozása, esetleg valamilyen alapvető genetikai rendellenesség. A terhes tengerimalacok etetésénél alapvető szempont, hogy semmi esetre se zsírosodjon el az anya, illetve hogy mindig legyen előtte széna, és friss víz, esetleg a vízében fel lehet oldani két-három csepp C-vitamin oldatot. A sorozatosan rosszul sikerült szülésekből kiindulva nem gondolom, hogy az atkásodás komolyabb szerepet játszott volna a történtekben. A tengerimalacok szaporodásáról és a terhességről az alábbi linken bővebben olvashat: http://www.malacok.hu/tengerimalac-szaporodas.htm