7501. A szélvédő biztonsága: amit tudnia kell
Egy autó szélvédője meghatározza a biztonságot és a látási viszonyokat az úton. Egy repedt vagy sérült üveg nemcsak kellemetlen, de kockázatos is.
Egy autó szélvédője meghatározza a biztonságot és a látási viszonyokat az úton. Egy repedt vagy sérült üveg nemcsak kellemetlen, de kockázatos is.
Az élet sokszor ír olyan forgatókönyveket, amikor egy stabil, biztonságos és mozgatható tároló- vagy szállítóegységre van szükség – de csak ideiglenesen. Ilyenkor a konté
A kutyák viselkedése és érzelmei szorosan kapcsolódnak az emberhez, hiszen évezredek óta társaink a mindennapokban. A szomorúság vagy lehangoltság jelei nem mindig látván
Ha megérted, mire van szükségük ezeknek a független és csodás kis lényeknek, sokkal kiegyensúlyozottabb lesz a kedvenced és te is.
Vajon megfázhat-e a macska ősszel, és hogyan tudjuk biztonságban tartani a kinti cicákat?
Kedves Eri! A kutya èletkoràbòl ìtèlve màr tùl van az első tüzelèsèn, így akàr a vemhessèg vagy az àlvemhessèg is szóba jöhet. A rèszleteket egy alapos fizikàlis vizsgàlat, esetleg vèrvizsgàlat, ultrahang tudnà kiderìteni. Üdvözlettel, Dr. Puskàs Gàbor.
A képek alapján nehezen tudok diagnózist mondani, a probléma kialakulásáról részletesebb információra volna szükség. Több hasonló kinézetű bőrbántalom is létezik, bizonyos esetekben a kenőcs vagy a helyileg adott injekció elegendő lehet, más esetekben valóban csak a műtét. Az viszont alapvető, hogy a nyalogatástól védeni kell!!
Sajnos a macska vizelet szag elég jellegzetes. Nem ivartalanított kandúroké még inkább. Ajánlott az alom gyakori cseréje,illetve jobb minőségű,illetve magasabb árkategóriájú alom választása,amelynek jobb a szagelnyelő képessége.Lehet próbálkozni táp váltással is,de nem valószínű,hogy a kellemetlen szagot a nem megfelelő eleség okozza.Az ivartalanítás nőstény állatok esetén is enyhíthet ezen a problémán.
Kivizsgálás után lehet megállapítani, hogy van-e probléma. El kell vinni állatorvoshoz!
Kedves Szilvia! Természetesen máris kaphatja a kutyus mind a Caulophyllumot, mind pedig a Pulsatillát, alacsony (D6) vagy közepes (D12) potenciában, naponta 2x-3x 5 golyót, amíg meg nem születnek a kölykök. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád állatorvos, homeopata www.matrayhaz.hu