7506. Miért eszik kavicsot a kutya? Ez a 6 ok állhat a kőevés mögött
A viselkedés hosszú távon súlyos következményekkel járhat: fogbetegségek, emésztőrendszeri elzáródás, belső sérülés. Ezért fontos, hogy gazdiként felismerd az okokat!
A viselkedés hosszú távon súlyos következményekkel járhat: fogbetegségek, emésztőrendszeri elzáródás, belső sérülés. Ezért fontos, hogy gazdiként felismerd az okokat!
Az egyik legkínosabb, mégis teljesen természetes kutyás pillanat az, amikor a négylábú barátunk ismerkedés gyanánt az öledhez dugja az orrát.
A szakértők szerint az alvás az egyik legérzékenyebb indikátor – a kutyák átlagosan napi 16 órát alszanak, így az alvásminőség változásai sokszor előbb jelzik a betegsége
Megy egy szirénázó mentőautó, tűzoltóautó a közelben, és a kutyád úgy vonyít, mint a farkasok? Elmagyarázzuk, mit érzékel valójában, és azt is, hogy mit akar közölni!
Mi az oka annak, ha a kutya gyomra korog? Utánajártunk az okoknak!
Javasolom a székletmintát, féreg, esetleg végbél sérülés, vérzékebység, stb. Üdv
Kedves Anita! A Frontline spray már egész pici korban használható,és kiválóan működik. Kérje állatorvosától,hogy fújja le őket. A bolhanyakörvet egyébként sem javasolnám macskáknak a balesetveszély miatt.
Kedves Kovács Ibolya! Ha jól értettem, akkor a kutyusának külső hallójárat gyulladása van. Amennyiben ezt egy makacs fertőzés, rezisztens kórokozók okozzák, akkor egy mikrobiológiai vizsgálatot feltétlen javasolnék (tenyésztés), ami alapján meg lehet kezdeni a célzott kezelést. Műtétet csak beszűkült hallójárat esetén kell elvégezni. Házilag nem tudja orvosolni a fülgyulladást, mindenképpen szakember szükséges hozzá...
T. Gazdi! Anélkül, hogy látnám, nem tudok biztosat mondani. A leggyakoribb elváltozás az epulius, ami egy nagyobbrészt jóindulatú daganatos betegség, de van rosszindulatú formája is, ami a csontokig hatol. A másik lehetőség a papillomatózis ami szintén daganat, amit vírusok idéznek elő. Persze lehet ez miliáris gyulladás is, vagy egyéb. Keresse fel állatorvosát aki elvégzi a szükséges kezelést is. Üdvözlettel: dr. Stark Róbert
Kedves Antal Ùr! Az ön àltal tapasztalt tünetek egy egyszerű savtùltengèstől kezdve komolyabb problèmàk előjelei is lehetnek. Javaslom, minèl hamarabb keresse fel àllatorvosàt, kèrjen egy komplett időskori vèrvizsgàlatot, sok minden kiderülhet belőle. Üdvözlettel, dr. Puskàs Gàbor.