7516. Amikor a macska mindenhová követ – mit árul el a túláradó ragaszkodás?
Vannak, cicák, akik mindenhová követik a gazdit – a kanapétól a fürdőig –, dorombolnak, és minden mozdulatunkat figyelik. De mi áll a túlzott ragaszkodás mögött?
Vannak, cicák, akik mindenhová követik a gazdit – a kanapétól a fürdőig –, dorombolnak, és minden mozdulatunkat figyelik. De mi áll a túlzott ragaszkodás mögött?
Egyszerű tisztálkodási ösztön, stresszlevezetés vagy szorongás az oka a bunda hosszas nyalogatásának?
Mi az oka annak, hogy a kutya a szemünkbe néz, miközben a nagydolgát végzi?
Dörgés, villámlás, pánik: elmondjuk, hogyan nyugtathatod meg a kutyádat, ha fél a viharoktól.
Ahogy az embereknél, úgy a kutyáknál is kialakulhat szorongás, depresszió vagy poszttraumás stressz. Összegyűjtöttük, milyen jelekre érdemes figyelned!
A képek alapján vannak benne leonbergi jegyek, de nem egyértelmű, más fajták is számításba jöhetnek. Ezért jó lenne, ha elhoznánk a Rendelőnkbe, ahol nagy valószínűség szerint megállapítható lenne, és tanácsot is tudnánk adni a neveléséhez, kezeléséhez..
A nőstény macska ivartalanítása 10-14 ezer forintba kerül állatorvosi rendelőtől függően. Érdemes figyelni az ivartalanítási akciókat! Most a Zöld Zebra szervez egyet: http://www.zoldzebra.hu/hu/files/downloads/doku/ivcipakc_200911_12.pdf
Ha kétségei vannak az állatorvosuk diagnózisával kapcsolatban, akkor javaslom egy fogászati szakrendelés felkeresését. Ha ilyen nincs a környéken, akkor egy másik állatorvosnak is megmutathatja, kikérve az ő véleményét is.
Légúti problémákat okozhat baktérium feldúsulás, vagy idegen tárgy (alomhoz használ homok, granulátum, vagy fészekanyagként kapott forgácsdarabka) elakadása, esetleg akár élősködő is. Érdemes állatorvost felkeresni a légutak átjárhatóságának ellenőrzése, esetleg antibiotikum kezelés céljából.
A viaszbőr színe a hullámos egész élete során fog változni (vagyis nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy pl. a hím viaszbőre kék, a tojóé barna). Ivarérettség tekintetében a hímek általában később érnek, de a fiatal tojókat jobban megviseli egy korai fejlődési stádiumban történő továbbszaporítás. Legalább 10 hónaposak legyenek a madarak, mikor költőodút kapnak.