7521. Ebből tudhatod, hogy a macskádnak nagy fájdalma van
A macskák rendkívül jók abban, hogy elrejtsék a fájdalmat — ösztönösen nem mutatják, ha sérültek vagy betegséggel küzdenek. Ezért gazdiként ébernek kell lennünk.
A macskák rendkívül jók abban, hogy elrejtsék a fájdalmat — ösztönösen nem mutatják, ha sérültek vagy betegséggel küzdenek. Ezért gazdiként ébernek kell lennünk.
Sokan szívesen engedik be kutyájukat az ágyba, mert komfortosnak tartják. Az éjszakai együttalvás azonban nem feltétlen előnyös mindenkinek, elmondjuk, miért!
Honnan lehet tudni, ha egy sünek segítségre van szüksége, mit tegyünk, ha sünt találtunk a kertünkben vagy az utcán? Ha tudjuk, mit kell figyelni, a sünöknek esélyt adhat
Az ivartalanítás mind a nőstény, mind a kandúr macskák esetében az egyik legfelelősebb döntés, amit egy gazdi meghozhat, ami az állat viselkedésére és életminőségére is k
Szörnyű tragédia történt Nagykőrös külterületén: egy férfi elektromos rollerrel közlekedett, amikor elé szaladt egy őz. A balesetben mindketten életüket vesztették.
A lehetséges okokat kérdésében felsorolta már: Überreiter szindróma, szaruhártyagyulladás (krónikus), szárazszembetegség, úgyhogy feltétlen keressen fel egy másik állatorvost vagy szemész specialistát, aki tudna segíteni, de arról tudnia kell, hogy ezek közül az összes hosszú, akár életfogytig tartó kezelést, kontrollt igényel.
A görög teknősöket csak akkor szükséges feltétlenül teleltetni, ha kifejlett példányokról van szó, amelyeket tenyészteni szeretnénk. Az egészen fiatal példányokat nem javasolt teleltetni. A teleltetés mindig kockázattal jár, ezt mérlegelni kell. Ha valamilyen betegség lappang a teknősben, előfordulhat, hogy tavasszal nem ébred fel. Teleltetésre olyan helyek alkalmasak, ahol folyamatosan 5-8 fok közötti a hőmérséklet. Nem fagyhat, és nem mehet a hőmérséklet tartósan 10 fok fölé. Hideg pincék vagy vízóraaknák megfelelőek lehetnek.
Nagy valószínűséggel bolha mászkált a cicán.Ajánlatos lenne a szakemberhez fordulni,ő bizonyosan megállapítja a mászkáló "valami" mibenlétét és a szükséges kezelési módot is.
A játékos harapdálás a kutyák természetes viselkedési formája, aminek, - többek között, - az erőpróbálgatáson kívül a fogváltás is az oka. Ajánlom figyelmébe "Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA" című könyvét.
A macskanátha jellemzően csak macskákat fertőz.