7526. Tragikus baleset: e-rolleres és őz ütközött egymással, mindketten meghaltak
Szörnyű tragédia történt Nagykőrös külterületén: egy férfi elektromos rollerrel közlekedett, amikor elé szaladt egy őz. A balesetben mindketten életüket vesztették.
Szörnyű tragédia történt Nagykőrös külterületén: egy férfi elektromos rollerrel közlekedett, amikor elé szaladt egy őz. A balesetben mindketten életüket vesztették.
Biztonságos vagy inkább veszélyes a sütőtök? Gyakran ajánlják „természetes orvosságként” kutyák emésztési problémáira, de nem árt tisztában lenni az adagolással!
Ez a látszólag egyszerű mozdulat valójában a kutya szervezetének sokoldalú reakciója. Nézzük, mi mikor, mi állhat a háttérben!
Az állatorvosok szerint a rossz szájszag nemcsak fogkő vagy ételmaradék miatt alakul ki, hanem akár szív-, vese- vagy anyagcsere-betegség is állhat mögötte.
Ha a reszketés gyakori, erős vagy látszólag ok nélküli, komolyabb problémát is jelezhet. A szakértők szerint a remegés hátterében állhat stressz, hideg, fájdalom, betegsé
A leírt duzzanat tályog vagy valamiféle daganat lehet. Ezt tapintással vagy tűvel történő pungálással esetleg el lehet különíteni. Tályog esetén annak megnyitása és kitisztítása vezethet gyógyulásra, a daganat viszont csak műtéttel lenne kezelhető. Ez nagyon kockázatos és nem javasolnám az állatka kora miatt sem és azért sem, mert nem okozott eddig problémát a hörcsög életvitelében.
Igen, általános vizsgálatra mielőbb vigye őket állatorvoshoz. Védőoltás nem szükséges számukra.
Biztosan nincs a kettő között összefüggés.
Azok a cicák - legyenek szobacicák vagy kintlakók -, amelyek a szőrlabdaképződést megakadályozó és/vagy a lenyelt szőr eltávozását elősegítő készítményeket vagy eleséget kapnak, nem hánynak szőrcsomókat. Ezek a készítmények pontosan ezt a célt szolgálják. Ettől a macska a lenyelt szőröket nem emészti meg, csak nem összecsomósodva távozik el a szervezetéből a végbelén keresztül. Továbbra is szőrlabdacsképződést megelőző eleségeket és készítményeket adjon a cicájának.
Egy 11 éves bernáthegyi már matuzsálemi korúnak számít. Séta közben lehetnek izületi vagy gerincfájdalmai, amit állatorvosnak kell kivizsgálnia. Ebben a korban már nem szoktak játszani, pláne a nagytestű kutyáknak nehézkes lesz a mozgásuk és nem szívesen találkoznak más kutyákkal. Tartanak az esetleges küzdelemtől, még ha az játékos is, de a másik ha csak ráugrik vagy meglöki, az is fájdalmas lehet számukra. Ne erőltesse a találkozást, ha ő akar ismerkedni, úgy is oda fog menni.