7526. Tragikus baleset: e-rolleres és őz ütközött egymással, mindketten meghaltak
Szörnyű tragédia történt Nagykőrös külterületén: egy férfi elektromos rollerrel közlekedett, amikor elé szaladt egy őz. A balesetben mindketten életüket vesztették.
Szörnyű tragédia történt Nagykőrös külterületén: egy férfi elektromos rollerrel közlekedett, amikor elé szaladt egy őz. A balesetben mindketten életüket vesztették.
Biztonságos vagy inkább veszélyes a sütőtök? Gyakran ajánlják „természetes orvosságként” kutyák emésztési problémáira, de nem árt tisztában lenni az adagolással!
Ez a látszólag egyszerű mozdulat valójában a kutya szervezetének sokoldalú reakciója. Nézzük, mi mikor, mi állhat a háttérben!
Az állatorvosok szerint a rossz szájszag nemcsak fogkő vagy ételmaradék miatt alakul ki, hanem akár szív-, vese- vagy anyagcsere-betegség is állhat mögötte.
Ha a reszketés gyakori, erős vagy látszólag ok nélküli, komolyabb problémát is jelezhet. A szakértők szerint a remegés hátterében állhat stressz, hideg, fájdalom, betegsé
Nagyon sajnalom, ami a nyuszival tortent! Sajnos nem tul surun, de elofordul az ilyen eset, kortol, nemtol fuggetlenul. Nyulak es meg nehany allatfaj kifejezetten erzekeny a kulonbozo stresszhatasokra (pl. lefogas, szallitas, szabad mozgasban valo akadalyozas ). Allatorvosi vizsgalatnal, kezelesnel ezek elkerulhetetlenek es fokozottabban jelentkeznek a kevesbe kezhez szoktatott allatoknal. Egeszseges nyulat nem kopnek be a legyek, csak ha valamilyen problema all a hatterben (pl. hasmenes, fogproblema-nem tudja elegge tisztan tartani magat, stb.). Ilyen esetben az allatok boren eloszeretettel telepednek meg a nyuvek. Meleg, paras idoben kulonosen oda kell figyelni a kulso eloskodokre.
Javasolhatnám, hogy keressen fel egy másik, ha lehet szemész-specialista állatorvost sürgősen! Dr Fekete Richard
A forgalomban kaphatóak, úgynevezett gillotinos körömvágók, amelyekkel akár otthon is le lehet vágni a kutya karmait. A kutya karmát úgy képzeld el mint ha a te körmödet oldalról feltekernéd. A közepén véreres rész húzódik. Arra kell nagyon vigyázni, hogy az ebbe az élő részbe nem szabad belevágni, mert az fáj a kutyának és vérzik is. Szaru színű karmok estében nagyon jól látszik meddig tart az élő zóna a karomban, de sötéten pigmentáltaknál csak a vágási felület állapotából lehet következtetni rá. Szóval ha nem vagy biztos a dolgodban akkor inkább bízd szakemberre. A kutyakozmetikus és állatorvos felismeri meddig lehet vágni a sötét karmokat is. Olcsóbb és kevésbé macerás is, mint az otthoni első próbálkozások egy öreg kutyán, aki nincs hozzászokva a procedúrához.
Kedves Gazdi! Kedvence állatorvosi vizsgálatot igénylő eset, azaz ultrahanggal meg kellene nézetni, hogy a húgy- és nemiszervei rendben vannak-e. A műtét szükségességét ennek alapján lehet eldönteni, vagy legalábbis minimum ezt el kell végezni... Üdvözlettel. Dr Fekete Richard
Sajnos vizsgálat nélkül ezt nem lehet megmondani. Valószínüleg, nincs nagyobb baj, ha az állat eszik megfelelő mértékben és egyébként aktív. Mindenképpen meg kéne mutatni hozzáértő állatorvosnak a teknőst.