751. Miért zöld a béka?
Ha megkérünk valakit, hogy rajzoljon egy békát, nagyon valószínű, hogy zöld színű filctollat ragad. Miért is?
Ha megkérünk valakit, hogy rajzoljon egy békát, nagyon valószínű, hogy zöld színű filctollat ragad. Miért is?
Két jóbarát földön-vízen összetart...vagy mégsem?
Amit ez a ló csinál, az még egy kutyánál is meglepő lenne. Nézd meg Te is, hogy mit művel!
A szumátrai orángután fennmaradása veszélybe került. Az öreg, vagy túl nagyra nőtt egyedeket gyakran nem tartják tovább háziállatként, számukra a természetvédők rehabilitációs központokat hoztak létre.
A lótartás meglehetősen kellemetlen, ám kétségkívül izgalmas és mozgalmas része a rovarok távoltartása. Ha a pacink sötét színű, vagy vékonybőrű telivér akkor segíthet egy világos légytakaró. Bár nem védi a lábakat és a hastájékot, de azért megóvja a fentről érkező támadókkal szemben.
Kedves Érdeklődő! Az egerek - akárcsak a patkányok - szociális lények, a legtöbbjük igényli fajtársai közelségét, de ez inkább a patkányokra jellemző. Meg lehet próbálni összeszoktatni azonos nemű fajtárssal/fajtársakkal, de az is előfordulhat, hogy nem fog sikerülni, innen sajnos nem lehet megmondani. Megeshet, hogy ő szimplán kis beszédes, és jól érzi így magát, sajnos erre a kérdésre a válasz nagyon összetett. A tüzelést nem tartom valószínűnek, annak általában mások a jelei. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A dürgő, kacagó hímek könnyen megkülönböztethetőek a tojóktól, de a fiatal madarak ivari megkülönböztetése csak olyan apró különbségek alapján lehetséges, mint alig érzékelhetően keskenyebb karcsúbb fejforma, kisebb csőr, esetleg szélesebb medencecsont távolság a tojók részéről. Ezek a jegyek elsősorban testvérek, hasonló adottságú madarak összehasonlításakor adhatnak biztosabb támpontot.
A fiatal kölyökkutyák bélrendszere eléggé "ingatag" tud lenni, nem kell sok ok ahhoz, hogy felboruljon a bélbeli egyensúly, és átmenetileg hígabb legyen a bélsár. Ilyenkor arra kell törekedni, hogy olyan táplálékot kapjon hosszú távon, amit szívesen megeszik, és amitől rendben van a bélsara. Ha a kutyának több napja lágyabb (hígabb) bélsara mindenképpen a kezelő orvosához el kell vinni megmutatni.
Hogy "bekaparja" a tányérját, egyszerűen egy szokás,semmi jelentősége firtatni, hogy miért teszi. Én sem tudom. Sok macskának vannak furcsa, megmagyarázhatatlan rituáléi. Én inkább egy takarításnak vélném, mintha rendet akarna maga után hagyni, mint székletürítés után. A cica fogának fejlődését nem befolyásolja, milyen állagú a táp. Ha nincs hasmenése a tejtől, akkor egye tejjel a tápot.sok macska a végletekig képes ragaszkodni egy az általa megszokott kedvenc táphoz, és éhségsztrájkot folytat napokig, ha nem azt kapja. Más macskák rendszeres időközönként igénylik az eleségváltást, mert egyszerűen megunják a régi kosztot. Előbbi a szerencsésebb helyzet, ha sikerül egy jó minőségű tápot kiválasztani, és amellett kitartani.
Én azt gondolom, hogy a dolgok jelenlegi állásában nem kellene a további megfigyelésen kívül semmi más egyebet tenni. Ha hámlást tapasztaltak, akkor ez annak volt a jele, hogy már elkászült alul az új hámréteg,és lelökődött a régi (ami korábban valami miatt elhalt). Ha a kutya egyébként egészségenek tűnik, akkor nem kell túlaggódni a dolgot. Ezzel együtt az ilyen gyakori fürdetést semmiképpen nem tartom jónak, ez egy kutyának és a bőrének semmiképpen nem tesz jót!