756. Amikor a hörcsög üti a parasztot
Alapos mérlegelés előzte meg a magánakciót. Előbb megvizsgálta a várat körülvevő bástyákat, aztán megsúgta a titkos kódot az uralkodónak, s csak ezután tört a paraszt életére.
Alapos mérlegelés előzte meg a magánakciót. Előbb megvizsgálta a várat körülvevő bástyákat, aztán megsúgta a titkos kódot az uralkodónak, s csak ezután tört a paraszt életére.
Hogy érzi magát hörcsögöd? Figyeld a testbeszédét, segítünk megérteni az árulkodó jeleket. Például a hátrahajló fülek és a félig becsukott szemek jelzik, hogy hörcsögöd még csak most ébredt fel és nagyon álmos.
Egy hörcsög is megfázhat, elkaphat fertőzéseket vagy akár megsérülhet. Ha néhány tünetre odafigyelünk, és időben észleljük a bajt, időben eljutunk egzotikus szakállatorvoshoz, nagyobbak az esélyek a gyógyulásra. De mire figyeljünk oda?
Ezúttal a Futrinka utca Kutyavédő Egyesület gazdikereső kutyusai közül mutatunk be néhányat.
Madárvásárlás előtt tájékozódjunk az állat igényeiről, várható élettartamáról és tartásának optimális körülményeiről: kalitkaméret, táplálék, szociális igények.
Én nem hallottam ilyen kutatási eredményről. Az biztos, ha ivartalanítják őket, akkor biztos nem lesz méhgyulladásuk. :)
A tojásevésnek több oka is lehet. Fehérjehiány, melyet állati (reszelt sajt, túró, főtt tojás) vagy növényi (csíráztatott magvak) fehérjebevitellel orvosolhatunk. Az eredményes fészekrakás, költés elengedhetetlen feltétele továbbá a megfelelő mennyiségű kalcium és mész bevitele. Ezek pótlására valamilyen kalciumtartalmú készítmény vagy sütőben kiszárított, őrölt tojáshéj, illetve a szépia ajánlott. A szépiát és a tojás héját őrölve, a lágyeleségre szórva tegye a madarak elé! Zöldeleségként saláta, tyúkhúr, reszelt alma, uborka, fehérrépa, sárgarépa, sütőtök adható. Ha a madarak táplálása megfelelő, akkor a kalcium- és mészhiány okozhatja a problémát. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
A madarak nem mindig az első tojás lerakása után kezdik meg a költést. A pintyfélék átlagos fészekalja 4-5 tojás. Van, mikor csak az utolsó tojás lerakása után kezdődik a kotlás. Ilyenkor még magára hagyják a fészket, később a tojó kotlik, őt a hím eteti. A fiókák nevelésében mindkét madár részt vesz. Ha a madár élénk, röpköd és táplálkozik, akkor nincs nagy baj. Ha bágyadt, akkor a madár helyén meg kell emelni a hőmérsékletet. Ha a sérülése komoly, akkor egy állatorvosi vizsgálat javasolt! Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Az agapornisok (törpepapagájok) igen agresszív madarak. A papagájoknál igen gyakori jelenség a féltékenység. A "söprögetés" valószínű a fészeképítést jelenti. A madár "rendezgeti az otthonát". Véleményem szerint a többi madártól távolabb kell tenni a kalitkáját és ha megoldható, akkor egy párt kellene vásárolni mellé. Az összeszoktatás idejére egymás mellett, külön-külön kalitkában kell őket elhelyezni és csak néhány nap után összeengedni. A nimfa hím tolla hamarosan rendbe jön. A faroktollak mindig lassabban nőnek. Egy multivitamin-kúra hasznos lehet. (pl. Jolovit, Univit, 1 ml/1 liter vízhez 7 napon át. Ilyenkor csak a magkeverék és a víz legyen a madarak előtt). A madaraknak 1 éves koruk után fel lehet kínálni egy költőodút. A többit már ők tudják. A szürke-fehér párosításból lehet szürke, fehér és tarka madár is. A rozellának valószínű, hogy még fiatal korában egy másik madár lecsípte a körmét. Ritka a fejlődési rendellenesség, de nem valószínű, hogy betegség lenne. A felkínált táplálékot bővíteni kell, fontos a sokszínű, változatos étrend biztosítása. Az alma mellé kell fokozatosan kell adagolni a többi zöldséget, gyümölcsöt, lereszelve, folyamatosan növelve az "újak" arányát. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Ha szeretne még egy kutyust, bátran és aggodalom nélkül tegye ezt! Ha viszont úgy látja, hogy csak Babilonként tornyosuló problémát okozna egy új jövevény, akkor ne vegyen.