756. Amikor a hörcsög üti a parasztot
Alapos mérlegelés előzte meg a magánakciót. Előbb megvizsgálta a várat körülvevő bástyákat, aztán megsúgta a titkos kódot az uralkodónak, s csak ezután tört a paraszt életére.
Alapos mérlegelés előzte meg a magánakciót. Előbb megvizsgálta a várat körülvevő bástyákat, aztán megsúgta a titkos kódot az uralkodónak, s csak ezután tört a paraszt életére.
Hogy érzi magát hörcsögöd? Figyeld a testbeszédét, segítünk megérteni az árulkodó jeleket. Például a hátrahajló fülek és a félig becsukott szemek jelzik, hogy hörcsögöd még csak most ébredt fel és nagyon álmos.
Egy hörcsög is megfázhat, elkaphat fertőzéseket vagy akár megsérülhet. Ha néhány tünetre odafigyelünk, és időben észleljük a bajt, időben eljutunk egzotikus szakállatorvoshoz, nagyobbak az esélyek a gyógyulásra. De mire figyeljünk oda?
Ezúttal a Futrinka utca Kutyavédő Egyesület gazdikereső kutyusai közül mutatunk be néhányat.
Madárvásárlás előtt tájékozódjunk az állat igényeiről, várható élettartamáról és tartásának optimális körülményeiről: kalitkaméret, táplálék, szociális igények.
Sajnos lehetséges, hogy maradandó károsodást szenvedett a légzőszerv, de érdemes kipróbálni az antibiotikumos orrcsepp használatát, gyulladáscsökkentőket, illetve légzéskönnyítő gyógyszereket. Sok esetben ezek megszüntetik a megváltozott légzési hangot.
A poros forgács sok megbetegedésnek lehet a kiváltó oka, ezért sohasem szabad kisállat alá rakni. Azonban lehet még a háttérben bakteriális fertőzöttség is a leírtak alapján, ezért javasolnám, ha még egyszer jelentkeznek a tünetek, nézessék meg állatorvossal. Addig is ügyeljenek arra, ne érje huzat az állatot, egyenletes hőmérsékletű szobában legyen, és a forgács sohasem legyen poros!
Szükséges a sünök féreghajtása a vásárlást követően. Gyakran előfordul külső parazitával történő fertőzöttség is náluk, ezért javasolnám, hogy lássa állatorvos a süniket közvetlenül a vétel után.
A leírtak alapján nagy a baj. Az állat a táplálékfelvétel hiányától ki van száradva, éhezési állapotba került. Ennek oka nagyon sok minden lehet. Egyszerű okként lehet említeni a fog túlnövését, ami akadályozhatja a táplálékfelvételben. Ez a probléma könnyen kezelhető, és az állat meggyógyul. Viszont lehet a kórok más, amit minden esetben csak alapos vizsgálattal lehet kideríteni. Azt javasolnám, minél hamarabb lássa a kisállatot állatorvos.
A ketrec nyalogatásának több oka lehet, nem biztos a vitamin- vagy nyomelemhiány. Kifejezetten rágcsálóknak való vitamint ajánlok, pl. Gervivet Nager rágcsálóvitamint. Azonban a rács nyalogatása történhet unalomból, rágófa hiányából, szomjazhat is az állat, vagy akár mozgásra lenne szüksége. Elképzelhető, hogy nem kap elegendő szénát, rostot, ezért rosthiányból vagy fogtúlnövési problémából viselkedik így. Vigyázni kell azonban a gyümölcs adásával, hiszen a benne levő cukrot és más édességet csak nagyon kis mennyiségben tolerálja a szervezetük, hamar cukorbetegekké válhatnak. Legfeljebb almát vagy más, kevés cukortartalmú gyümölcsöt kaphat hetente kétszer.