756. Amikor a hörcsög üti a parasztot
Alapos mérlegelés előzte meg a magánakciót. Előbb megvizsgálta a várat körülvevő bástyákat, aztán megsúgta a titkos kódot az uralkodónak, s csak ezután tört a paraszt életére.
Alapos mérlegelés előzte meg a magánakciót. Előbb megvizsgálta a várat körülvevő bástyákat, aztán megsúgta a titkos kódot az uralkodónak, s csak ezután tört a paraszt életére.
Hogy érzi magát hörcsögöd? Figyeld a testbeszédét, segítünk megérteni az árulkodó jeleket. Például a hátrahajló fülek és a félig becsukott szemek jelzik, hogy hörcsögöd még csak most ébredt fel és nagyon álmos.
Egy hörcsög is megfázhat, elkaphat fertőzéseket vagy akár megsérülhet. Ha néhány tünetre odafigyelünk, és időben észleljük a bajt, időben eljutunk egzotikus szakállatorvoshoz, nagyobbak az esélyek a gyógyulásra. De mire figyeljünk oda?
Ezúttal a Futrinka utca Kutyavédő Egyesület gazdikereső kutyusai közül mutatunk be néhányat.
Madárvásárlás előtt tájékozódjunk az állat igényeiről, várható élettartamáról és tartásának optimális körülményeiről: kalitkaméret, táplálék, szociális igények.
Állatkereskedésekben lehet kapni kis, sarokba helyezhető nyuszi-, illetve tengerimalac-wc-t, amibe érdemes szénát vagy forgácsot tenni. Ha tetszik a kisállatnak, akkor oda fog járni üríteni, de erre semmi garancia nincsen. Egy próbát azért megér.
A csincsilla szőr csomósodását több minden okozhatja. Létezik külön a csincsillák számára készített apró szemű, lágy homok, ami nem sérti meg a bundájukat, viszont a célnak megfelel. Okként szerepelhet a vitamin- vagy rosthiány, ezért érdemes változatosan, és vitaminban gazdag étrendet biztosítani nekik. Elég a rágcsálóknak készített vitamin, vagy probiotikum adása napi rendszerességgel. És természetesen ok lehet a tengerimalaccal való együttélés eredménye is, hiszen sokszor nyalogathatják egymást, aminek a következtében összecsomósodik a csincsilla szőre.
Ha az Ön nyuszija nőstény, akkor könnyen lehet, hogy fészket szeretne építeni, és ezért halmozza fel a szájában a szénát. Bak nyusziknál más lehet az ok, de minden esetben az orr körüli váladékozást figyelni kell, ha továbbra is folyik a nyuszi orra, akkor azt komolyan kell venni, és kezelni kell!
A nyuszi vizeletének mennyiségét az elfogyasztott víz és zöldség mennyisége befolyásolja. Ha sűrű a vizelet, érdemes megvizsgáltatni, lehet, hogy gyulladás is van a háttérben. Az orr körüli váladék megjelenése mindig aggodalomra ad okot. Ha társul hozzá tüsszögés, vagy pár napon belül nem szűnik meg a váladékozás, orvoshoz kell vinni a nyuszit!
Véleményem szerint egy madár sem szereti, ha a költésben zavarják. Ha nagyon szeretné ellenőrizni a fiókanevelés menetét, akkor azt a legritkábban tegye.