756. Amikor a hörcsög üti a parasztot
Alapos mérlegelés előzte meg a magánakciót. Előbb megvizsgálta a várat körülvevő bástyákat, aztán megsúgta a titkos kódot az uralkodónak, s csak ezután tört a paraszt életére.
Alapos mérlegelés előzte meg a magánakciót. Előbb megvizsgálta a várat körülvevő bástyákat, aztán megsúgta a titkos kódot az uralkodónak, s csak ezután tört a paraszt életére.
Hogy érzi magát hörcsögöd? Figyeld a testbeszédét, segítünk megérteni az árulkodó jeleket. Például a hátrahajló fülek és a félig becsukott szemek jelzik, hogy hörcsögöd még csak most ébredt fel és nagyon álmos.
Egy hörcsög is megfázhat, elkaphat fertőzéseket vagy akár megsérülhet. Ha néhány tünetre odafigyelünk, és időben észleljük a bajt, időben eljutunk egzotikus szakállatorvoshoz, nagyobbak az esélyek a gyógyulásra. De mire figyeljünk oda?
Ezúttal a Futrinka utca Kutyavédő Egyesület gazdikereső kutyusai közül mutatunk be néhányat.
Madárvásárlás előtt tájékozódjunk az állat igényeiről, várható élettartamáról és tartásának optimális körülményeiről: kalitkaméret, táplálék, szociális igények.
Magától nem tűnhet el, de amíg nem jelentkezik újból, ne aggódjon. Ha újra érzékeli a problémát, forduljon állatorvoshoz.
A leírás alapján nehéz volna a bajt diagnosztizálni. Javaslom, hogy mielőbb keressenek fel egy állatorvost, hiszen több oka is lehet a tünetnek! Állatorvosi gyakorlatunkban gyakran találkozunk olyan esetekkel, amikor házi kedvenceink mérgezésre utaló tüneteket mutatnak. Ilyenkor, alapos kikérdezés után derül fény arra, hogy a tulajdonos, otthon, önkényesen, humán gyógyszerrel kezelte állatát. Leggyakoribb probléma a gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító készítmények beadása. A fájdalom-és lázcsillapítók közül a legveszélyesebb hatóanyagok a paracetamol, ibuprofen, acetilszalicilsav, naproxen, stb...
Már az első napon állatorvoshoz kellett volna fordulni a vérző macskával! Mihamarabb tegyék meg.
Sokféle betegség gyengítheti a galamb szervezetét, ha nincs kóros mértékben lefogyva(ilyen sürgős esetben csak találomra lehet kezelgetni féregtelenítéssel, szélsspektrumú antibiotikummal), akkor a félrekezelés kockáztatása helyett vigye állatorvoshoz, aki alaposan kivizsgálja, vérmintát vesz. A verebek nagyon sok betegség hordozói az élősködőktől a baktérium fertőzéseken át a vírusokig. Nem ismerem a két galambfajta tulajdonságainak pontos öröklésmenetét, de általában igaz, hogy az életképesebbé tevő jellemvonások jelennek meg az utódokban. Vagyis a túlzott testméretet, a remegő fejet okozó gének valószínűleg kevésbé lesznek dominánsak. A tesztpárosítás fogja eldönteni, milyenek lesznek a fiókáik.
A kecsketejen kívül alkalmazható a kifejezetten kutyák részére kifejlesztett tejpótló (bármely állatpatikában kapható). A föcstej (colosztrum, előtej) védő hatása természetesen egyik esetben sem alakul ki, ezt csak dajkakutya "használata" esetén várhatjuk. A mennyiség a kölyök mérete és étvágya függvénye, általában 5ml és 20 ml között etetésenként. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós