756. Amikor a hörcsög üti a parasztot
Alapos mérlegelés előzte meg a magánakciót. Előbb megvizsgálta a várat körülvevő bástyákat, aztán megsúgta a titkos kódot az uralkodónak, s csak ezután tört a paraszt életére.
Alapos mérlegelés előzte meg a magánakciót. Előbb megvizsgálta a várat körülvevő bástyákat, aztán megsúgta a titkos kódot az uralkodónak, s csak ezután tört a paraszt életére.
Hogy érzi magát hörcsögöd? Figyeld a testbeszédét, segítünk megérteni az árulkodó jeleket. Például a hátrahajló fülek és a félig becsukott szemek jelzik, hogy hörcsögöd még csak most ébredt fel és nagyon álmos.
Egy hörcsög is megfázhat, elkaphat fertőzéseket vagy akár megsérülhet. Ha néhány tünetre odafigyelünk, és időben észleljük a bajt, időben eljutunk egzotikus szakállatorvoshoz, nagyobbak az esélyek a gyógyulásra. De mire figyeljünk oda?
Ezúttal a Futrinka utca Kutyavédő Egyesület gazdikereső kutyusai közül mutatunk be néhányat.
Madárvásárlás előtt tájékozódjunk az állat igényeiről, várható élettartamáról és tartásának optimális körülményeiről: kalitkaméret, táplálék, szociális igények.
Remélhetőleg visszajön a cica! Többször előfordult már, hogy macskák több nap, esetleg több hét kóborlás után hazaértek (mikor valaki magával vitte a gazdátlannak vélt állatot, ám az hazatalált). Az is lehet, hogy hétvégén véletlenül bezárták egy épületbe. Ilyenkor szerencsére elég sokáig bírják a megpróbáltatásokat, akár 1 hét bezárás után is hazaszaladnak! Mindenképpen keresni kell mindenfele, hangosan kiáltva a nevét és érdemes sok helyre "falragaszokat" is kitenni az utcákon és az állatorvosi rendelőkben is. Remélem mihamarabb előkerül a cica.
Valószínű, hogy köldöksérve van. Ha nem fájdalmas, és jó az állat általános állapota, akkor nem kell bántani. Egyébként csak műtéttel oldható meg.
Sajnos ezt vizsgálat nélkül nagyon nehéz megmondanom. Allergiás, de akár parazitás megbetegedés is lehet. Javaslatom, hogy mielőbb keressen fel vele egy állatorvost, mielőtt súlyosbodna a baj.
A hasterime növekedésnek számos oka lehet, a kutyáknál a májbetegség nem nagyon jár ascitessel. Alapos és sürgős orvosi kivizsgálás szükséges!
Erre a kérdésre válaszom rövid: a hüllők nem szoktak a víz aljára tojást rakni, főleg nem a teknősök, hiszen a partra rakják a tojásaikat! A másfél méter mély tó nem minden teknősnek elég mély az áttelelésre!