776. Bemutatjuk a csíkféléket
A csíkfélék kistermetű halak, amelyek mocsarakban, hegyi patakokban és szinte bármilyen más édesvízi környezetben is remekül megélnek. Tetszetős küllemüknek köszönhetően akváriumi tartásuk is népszerű.
A csíkfélék kistermetű halak, amelyek mocsarakban, hegyi patakokban és szinte bármilyen más édesvízi környezetben is remekül megélnek. Tetszetős küllemüknek köszönhetően akváriumi tartásuk is népszerű.
A küldetésünk egyszerű és világos: A LEGJOBB KANADAI ÁLLATELEDELT KELL GYÁRTANI! A felhasznált alapanyagok élelmiszeripari minősége teszi a márkát még értékesebbé táplálkozási szempontból.
Bemutatunk néhány gazdikereső kutyust a Mentsvár az Állatokért Alapítvány védencei közül.
Színes kutyás programokkal várnak minden kedves látogatót a szigethalmi rendezvény szervezői június 21-én, vasárnap!
Nem tudni, hogy manikűr- vagy masszázsszalon a tett helyszíne, de az biztos, hogy nagyon aranyosak a vendégek!
A probléma lehet vitamin- vagy egyéb tápanyaghiány, de lehet akár egy gyomorprobléma is, például fekély. Etessen macskájával minőségi állateledelt, ha nem segítene, keresse fel állatrvosát. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Gazdi! Férgesség okozhat vérzést a belekben, ezért először is féreghajtóval kell próbálkozni. Erre javasolhatom a vény nélkül kapható Drontal Plus tablettát.Emellett jó lenne a végbelet is megvizsgálni, hiszen aranyér is okozhat vérzést a kutyusnál, aminek kezelésére például az emberi Reparon kenőcsöt javasolnám.
Kedves Gazdi! Érdemes felkészülni, hogy akár 5 hónapos is lehet majd a kutya, mire már tudni fogja, hogy nem kell hazavinni és otthon üriteni... Figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Amint pisilne, kivinni. Ha mégis otthon sikerülne, közben lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni és kibinni üriteni. Általános szobatisztaságra szoktatási tanácsok: A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. (Én mégis amondó vagyok, hoyg vigyük ki, hacsak üriteni is). Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dícsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább viszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog. Ha ez sem megy, keresse fel Stefan Siman diplomás állateraputát: www.4tappancs.hu
Kedves Gazdi! Ez sajnos tipikusan olyan probléma, amelyre látatlanban nem lehet válaszolni. Azt sem tudjuk, hogy ivartalanított-e a kan kutya? Minden oltása megvolt-e stb. Várzik-e a nemi szerve vagy csak duzzadás van? Laborvizsgálat is indokolt lenne. Keresse fel állatorvosát!
Ha a papagáj a lábát fájlalja, de nincs látható külső sérülés, akkor az lehet rándulás miatt is, de legvalószínűbb a köszvény kialakulása. Okozhatja vitamin hiány, de túlzott mennyiségű fehérjebevitel is. Ha rendszeresen kapott állati fehérje (pl.tojás, sajt)kiegészítést, akkor ez csökkentendő, hosszabb időre megvonandó. Kialakult köszvény esetén javulást nehéz elérni, de esetleg szinten tartható "A","D" és "B" vitamin bevitellel