776. Bemutatjuk a csíkféléket
A csíkfélék kistermetű halak, amelyek mocsarakban, hegyi patakokban és szinte bármilyen más édesvízi környezetben is remekül megélnek. Tetszetős küllemüknek köszönhetően akváriumi tartásuk is népszerű.
A csíkfélék kistermetű halak, amelyek mocsarakban, hegyi patakokban és szinte bármilyen más édesvízi környezetben is remekül megélnek. Tetszetős küllemüknek köszönhetően akváriumi tartásuk is népszerű.
A küldetésünk egyszerű és világos: A LEGJOBB KANADAI ÁLLATELEDELT KELL GYÁRTANI! A felhasznált alapanyagok élelmiszeripari minősége teszi a márkát még értékesebbé táplálkozási szempontból.
Bemutatunk néhány gazdikereső kutyust a Mentsvár az Állatokért Alapítvány védencei közül.
Színes kutyás programokkal várnak minden kedves látogatót a szigethalmi rendezvény szervezői június 21-én, vasárnap!
Nem tudni, hogy manikűr- vagy masszázsszalon a tett helyszíne, de az biztos, hogy nagyon aranyosak a vendégek!
A helyzet azért nem olyan súlyos, nyugodjon meg! A Provera egy viszonylag régi készítmény, második generációs gesztagén fogamzásgátló macskának. Ennél modernebb a Covinan injekció vagy az Ovarid 5 mg tbl. Ezek mellékhatása - mely főleg a méhnyálkahártya cystás-gennyes elváltozásában nyilvánul meg (igen kis százalékban) - jóval kisebb, de az emlőre gyakorolt tumorképződést elősegítő hatás ugyanúgy fennáll. Ezért javasoljuk csak kb. 2 évig megszakítás nélkül, és utána szünetet kell tartani. Ez a két év emberi időszámításban kb. 14 évnek felel meg. Nem hiszem, hogy bármely nőgyógyász engedné, hogy Ön 14 évig folyamatosan fogamzásgátlót szedjen. Ez ugyanúgy kockázatos a nőknél is. Ezért alkalmazzák a szülés után emberben a spirál és társai mechanikus fogamzásgátló eszközöket. Visszatérve a cicára, eddig még nem okozott kárt neki, de sajnos előbb-utóbb valóban dönteni kell: kismacskák vagy ivartalanítás! Lényeges dolog, hogy nem igazán jó fogamzásgátló tabletta hatása alatt ivartalanítani. Várjuk meg a tabletta abbahagyása után az első ivarzást és akkor már jöhet a műtét. Remélem, segítettem...
Túl sok zöldség-gyümölcs etetéstől (pl. saláta) is lehet ilyen a széklete, de bélgyulladás, a bélflóra egyensúlyának felborulása (pl. gyógyszerek miatt) is okozhatja. Jó székletfogó például az alma és több széna illetve "malactáp" adása, vagy esetleg tápváltás, mert elképzelhető, hogy nem jön be neki a mostani tengerimalactáp. Szóval ilyesmi... Ha nincs változás, látogassanak meg egy állatorvost.
Lehet bőrprobléma vagy viselkedési zavar, pl. megijedt valamitől??? Vagy idegrendszeri probléma. Az is lehet, hogy csak játszik. Szerintem. De legjobb lenne megmutatni állatorvosnak. Az a biztos.
Az ivartalanítás ideális időpontja 6-8 héttel a fialás után van kutya estében. Ha nagyon sürgős, akkor azonban megejthető előbb is.
A kiscicáknak minimum 6-8 hetes korukig a legoptimálisabb táplálék az anyja teje. Talált cicáról lévén szó ez most kizárható, hogy ezzel táplálkozna. Jó lenne tudni, hogy milyen eleséget kap Tőled. Ha esetleg házi kosztot adtál neki, elképzelhető a nehéz székletürítés és az esetleges széklethiány is. A legjobb az lenne, ha macskakölyök tejpótló tápszert adnál neki. Ha már tényleg székrekedése van a szilárd, nem megfelelő eleségtől, próbálkozhatsz 1-2 ml paraffinolaj adásával. A kölyköket 3 hetes kortól 2-3 hetente javasolt féregteleníteni. Kezdetben adható nekik speciális féregtelenítő paszta, majd ahogy növekednek és már jobban le tudják nyelni a tablettát, ezt is alkalmazhatod.