781. Kutyások napja Erzsébetvárosban az Ebugattával - 2009.06.13.
Minden felelős állattartónak, és aki szereti a kutyákat! Június 13-án Erzsébetvárosban a Klauzál téren, állatvédő sztárokkal és az Ebugattával.
Minden felelős állattartónak, és aki szereti a kutyákat! Június 13-án Erzsébetvárosban a Klauzál téren, állatvédő sztárokkal és az Ebugattával.
Egy német dogokat tartó család történetén keresztül szeretnénk bemutatni, hogy e nagytestű kutyafajtát bátran ajánlhatjuk gyerekek mellé is.
A madarak családbővítése annál kicsit bonyolultabb, mint hogy a csőrös tojik pár tojást, ráül, kotlik egy kicsit, és egyszer csak ott csipog a fióka.
A csincsilla (Chinchilla lanigera) bizalmatlan rágcsáló, csak biztos forrásból rágcsál ő. Ha nem akarjuk eljátszani jóindulatát, ne ragadjuk meg a bundáját!
Kegyetlen a tücskök sorsa: vagy hobbiállatként, vagy takarmányállatként élnek, de mindenképp fogságban. A leleményes hüllőtartók szeretik, etetik, majd megetetik a tücsköt.
Legtöbb bolhanyakörvet 3 hónaposnál fiatalabb állatra nem javasolják feltenni. Mindig a használati tájékoztató a mérvadó, ha az mást javasol, akkor ahhoz kell alkalmazkodni. Ha esetleg nincs használati utasítás, akor javaslom az adott terméket nem megvásárolni. Ha 3 hónaposnál fiatalabb állat bolhás, akkor aggály nélkül kezelhető pl, Frontline spray-vel ez 2 naposnál idősebb állatoknál már használható.
Legalább 3, de inkább 4 hónapos koráig gondozni kellene a mókust. És mindenképpen nagyobb helyre kell tenni. Nem elég, hogy önállóan eszik, elég ügyesnek és gyorsnak is kell lennie hogy a ragadozóktól biztonságban legyen. Ha nem tudnak nagyobb férőhelyet biztosítani, akkor állatkertnek vagy vadasparknak kellene odaadni.
A nyáladzás nagyon sok mindenre utalhat. Ebben a hőségben először a hőgutára gondolnék, melynek előjele lehet a nyáladzás. Figyeljen rá, hogy a malacka mindig legyen szobahőmérsékleten, közvetlen napfénynek soha ne tegye ki! Emellett mindig legyen friss víz az itatójában vagy legyen a malacka előtt valamilyen lédús zöldség-gyümölcsféle (dinnye, kígyóuborka). Aztán a nyáladzás második leggyakoribb kiváltó oka lehet a hátsó fogak túlnövése. Kísérő tünet lehet ekkor a nagy testsúlycsökkenés, esetleg a hasmenés, ami a "savanyú" szagot is megmagyarázhatná. Ritkább esetben - különösen vemhesség után nőstényeknél - okozhat erőteljes nyáladzást és acetonos leheletet a máj rendellenes működése (ketózis). Ilyenkor a tengerimalac általában nagyon levert és nincs étvágya. Ha a malackánál kedvetlenséget, étvágytalanságot, vagy nagy súlyvesztést tapasztal, feltétlenül keresse fel állatorvosát!
Ajánljuk az alábbi 3 cikkünket!
Amennyiben a gyűrű nem okoz olyan problémát, ami a madarat gátolja a szabad mozgásban, vagy nem áll fenn komoly sérülés veszélye, úgy nem érdemes egy esetleges lábtörést kockáztatni. Ha a gyűrű veszélyt jelent, mégha állandó stresszforrásként is, úgy a levágásához un. drótvágó fogót, vagy ha a gyűrű anyagminősége engedi, erősebb keskeny pengéjű ollót lehetne használni. A művelethez a lábat úgy kell rögzíteni, hogy közben a madárka ne tudja megrántani.