781. Kutyások napja Erzsébetvárosban az Ebugattával - 2009.06.13.
Minden felelős állattartónak, és aki szereti a kutyákat! Június 13-án Erzsébetvárosban a Klauzál téren, állatvédő sztárokkal és az Ebugattával.
Minden felelős állattartónak, és aki szereti a kutyákat! Június 13-án Erzsébetvárosban a Klauzál téren, állatvédő sztárokkal és az Ebugattával.
Egy német dogokat tartó család történetén keresztül szeretnénk bemutatni, hogy e nagytestű kutyafajtát bátran ajánlhatjuk gyerekek mellé is.
A madarak családbővítése annál kicsit bonyolultabb, mint hogy a csőrös tojik pár tojást, ráül, kotlik egy kicsit, és egyszer csak ott csipog a fióka.
A csincsilla (Chinchilla lanigera) bizalmatlan rágcsáló, csak biztos forrásból rágcsál ő. Ha nem akarjuk eljátszani jóindulatát, ne ragadjuk meg a bundáját!
Kegyetlen a tücskök sorsa: vagy hobbiállatként, vagy takarmányállatként élnek, de mindenképp fogságban. A leleményes hüllőtartók szeretik, etetik, majd megetetik a tücsköt.
A felsorolt magok szerepelnek abban a keverékben is, amit mi adunk a nimfáknak. Persze a borsó és kukorica kivételével, amit nem valószínű, hogy megegyenek, de ha mégis, nem lesz bajuk tőle. A kukorica megfelelő takarmány lenne, csak a kisebb madarak számára túl kemény az összetörésre, míg a borsó nehezen emészthető a papagájok számára, de kis mennyiségben jó fehérje forrás.
A Carprox (gondolom ezt szedte) hatóanyaga ugyan az mint a Rimadyl hatóanyaga, tehát ha az egyik nem hatott a másik sem fog. Nagytestű kutyáknál gyakran találkozunk ízületi problémákkal, melyeknek az okát általában meg lehet találni (dysplasia, porcleválás, szalagszakadás stb.). Minden esetben törekedni kell a pontos ok tisztázására, és ha lehetséges minél hamarabb megoldani azt. Javaslom, hogy keressen fel egy ízületi megbetegedésekkel foglalkozó állatorvost (orthopedus), aki vizsgálat után tájékoztatni fogja a lehetséges megoldásokról. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika
Ez sok dologtól függ. A lárvák fejlettségi állapotától, a hőmérséklettől és tárolástól. A petéktől a bebábozódásig általában 3-4 hét telik el.
Elég sok mindenen ment keresztül mostanában az a madár. Mint már említette, nincs más hátra, csak egy alapos állatorvosi vizsgálat!
Javaslom, hogy adjon neki szőroldó pasztát, mely állatpatikákban vagy állatorvosnál beszerezhető. Ha nem szűnik meg a probléma, forduljon állatorvoshoz.