786. A gömbakvárium ápolása
Szeretnénk halakat, de nincs hely a lakásunkban egy nagyobb akvárium számára? Akkor a gömbakvárium az egyik lehetséges megoldás!
Szeretnénk halakat, de nincs hely a lakásunkban egy nagyobb akvárium számára? Akkor a gömbakvárium az egyik lehetséges megoldás!
A nyulak pihepuha, csendes, kedves állatok. Ha ilyen bűbájos kis szőrgolyót akarunk, feltétlen tudjuk meg, hogy a nyúl mit akar tőlünk!
Vonatkoztassunk el attól a ténytől, hogy a macskák állatok, és nézzük, hogyan tengetik napjaikat. A macskák tudnak élni, mi is tanulhatunk tőlük!
Az ékszerteknősök barátságosak, hamar megszokják környezetüket, de mire kell figyelnünk, hogyan tartsuk őket?
A norvég fjord póni minden más fajtától eltérő, egyedi megjelenésű. Feje a testtömegével arányos, széles és nagy, egyenes profilvonalú. Fülei kicsik, hegyesek, szélesen tűzöttek.
Házi koszt esetén naponta 5 db tablettát (1 db/5kg) is lehet adni neki, majd ezt növelni kell az aktuális testsúlynak megfelelően.
A megfelelően féregtelenített, bolhátalanított kutya semmiféle veszélyt nem jelent a kismamára. Természetesen az általános higiénia szabályait be kell tartani.
Ez sajnos olyan kérdés, amit látatlanban nem lehet megválaszolni. Az ilyen esetek tisztázásához kórbonctani, esetleg kiegészítő toxikológiai vizsgálat szükséges, amelyeket pl. az Országos Állategészségügyi Intézetben (Budapest, XIV. ker. Tábornok u. 2.) végeznek.
Törpeharcsát nem szoktak akváriumi körülmények között tartani! Ezt a halfajt Észak-Amerikából telepítették be hazánkba. Kis holtágakban, lassú folyású folyókban találhatók meg és táplálkozási célból vadásznak, horgásznak rájuk! Állítólag a nála kisebb halakkal, ikrákkal és ivadékkal táplálkozik az akár 30 centimétere megnövő hal. Esetleg kerti tóban valósítható meg a tartása. *** Egy törpeharcsa-tulajdonos, Erős Balázs kiegészítése: Négy éve van törpeharcsám, akváriumban, mindent kibír, szerintem elég látványos is, ahogy letámadja az eleséget. Szereti a felvágottat, kolbászt, így még a díszállatkereskedésbe sem kell járni tubifexért :)
A kutyák általában 7 éves korukig problémamentesen ellenek. Utána már erősen meggondolandó az elletés, mert a nehézellések, magzatelhalások esélye nő.