76. Élénk, kötekedő hal a szumátrai díszmárna
Szumátra, Indonézia és Borneó folyóvizeiben elterjedt. Világosbarna testét négy, sötét, függőleges sáv keresztezi, fekete hátúszójának szegélye vörös.
Szumátra, Indonézia és Borneó folyóvizeiben elterjedt. Világosbarna testét négy, sötét, függőleges sáv keresztezi, fekete hátúszójának szegélye vörös.
A vitorláshal (Pterophyllum scalare) az Amazonas középső szakaszán őshonos. Az egyik legkedveltebb és legtetszetősebb akváriumi hal, gyakran nevezik az akvárium királyának.
Ajánlatos a vizet tőzegen szűrni vagy tőzegkivonatot önteni bele, hogy a neonhalak jól érezzék magukat. A legjobban csapatban mutatnak.
A zebradánió Elő-India keleti részének patakjaiban őshonos. A hal alapszíne a megvilágítástól függően ezüst vagy arany, melyen számos sötétkék vagy ibolyaszínű vonal fut.
A dzsungáriai törpehörcsög Szibériából származik, Európában csak az 1980-as években vált népszerűvé. Bár társaságkedvelő állat, csak a különböző neműek férnek meg békésen egymás mellett.
Üdvözlöm, Teknősöknek igen sokféle szembetegségük lehet. Hogy pontosan melyik, azt vizsgálattal lehet megállapítani. A sulfoptim kenőcs gyulladáscsökkentő hatású anyag, diagnózis nélkül értelmetlennek tartom a használatát. Érdemes lenne kideríteni, hogy mi konkrétan a betegsége a teknősnek, és aszerint kezelni. Ennek az első lépése az, hogy egy hüllőkhöz értő állatorvoshoz elviszi a teknőst, aki megvizsgálja, és felállítja diagnózist. Üdvözlettel Schütz Éva
A nyuszit könnyű megtanítani a szobatisztaságra, mert alapvetően szobatiszta állat. Ha nagy nyúltelepen tartjuk, akkor is egy helyre ürít. Így, ha először kiengedjük a nyuszit, várjuk meg, és figyeljük meg, hogy hova pisil. Akkor a kis tócsáját törölgessük fel, és oda, ahová rakta, oda tegyük az almos ládikáját. Tegyünk bele almot, (széna, forgács stb.) és tegyük bele a papír zsebkendőt, amivel feltakarítottuk a pisijét. Érezni fogja ott a saját szagát, és oda fog menni, pisilni. Figyelem!!! Macskaalmot nem szabad a nyuszi alá tenni. Mert ha megeszi, a gyomrában levő alomanyag összeáll a nedvesség hatására. A nyúl nem tud hányni, így ebből nagyon sokszor bélelzáródás jöhet létre, ami a nyuszi halálát okozhatja. (Hiába okos állatok, a nyulak így is ismerkednek a környezettel, tehát a szájukba kerülhet az alom). Persze lesznek balesetek. Ilyenkor résen kell lenni, ha a nyuszi pisilni készül, általában farolni kezd, és ha a fenekével egy biztos pontot ér, (például falat) akkor pisil. Így ha az ágyon ezt látod, akkor gyorsan a wc-be tedd be. Ha mégis máshová megy, akkor először tedd a wc-be, ha megint félre pisil, akkor utána zárd vissza a ketrecbe egy kis időre. És mond meg neki azért mert nem oda pisilt ahová kellett volna. Így a büntetés miatt már később nem fog máshová menni. Azonban legyél következetes.:) Ha ezt látjuk, tegyük bele az almos tálcájába őkelmét, és persze ha belepisil, dicsérjük meg nagyon. Olyan ez, mint a cicáknál, kutyáknál. Persze időbe telik, de 1-2 héten belül megtanítható erre. A bogyókat is oda fogja koncentrálni. Nyilván lesz olyan bogyó, amit elhagy, hiszen ez sajnos a nyuszi szokása, mert az anyák így jelölik a territóriumukat. Vagyis körbebogyózzák. Viszont erről is le lehet szoktatni, csak figyelni kell a nyuszira, és persze dicsérni nagyon sokat. :-) Azt azonban soha ne keverd össze. A még pici a nyuszi, akkor előfordulhat, hogy a játék hevében nem is veszi észre a pisilést. (hasonló, mikor a kiskutya örömében pisil). Ha pedig már ivarérett a bak hajlamos lehet fröcskölésre, ami szintén összekeverhető.
Néhány buborék még nem feltétlenül jelent habfészek építést, ugyanakkor a hímek nőstények viszont nőstények jelenléte nélkül is csinálhatnak ilyeneket, mitöbb a nőstények között is lehetnek fészeképítésbe kezdők. Ez a viselkedés magában nem utal sem a halaid ivarára sem arra, hogy ikrázás előtt milyen fészket fognak rakni.
Kedves Gazdi! Természetesen létezik "szelíd" megoldás is erre a problémára homeopátiás és egyéb természetes készítményekkel. Mivel ez a fajta betegség nem egy "egyszerű" torokgyulladás vagy hasmenés, ezért ahhoz, hogy az egyedileg legmegfelelőbb szer(eke)t tudjam kiválasztani kedvencének, a leírtaktól jóval több információra van szükségem: pl. mi javít, mi ront a cica állapotán, milyen egyéb betegségei vannak, milyen a lelki beállítottsága (félős, akaratos, stb.). Ilyen és ehhez hasonló kérdések megbeszélése után lehet csak hatásos homeopátiás szert adni a cicának. Szívesen segítek. Kérem hívjon időpont-egyeztetés végett (06/20-928-4425)! Üdvözlettel: Andrea
Az egyedüllét nem tartozik a legvalószínűbb okok közé, annál inkább lehet cukorbetegség vagy veseelégtelenség a sok vízivás oka,szuka kutyák estében méhgyulladás is.Egyszerű laboratóriumi vérvizsgálattal megállapítható az ok és annak mértéke.A beteg méhet el kell távolítani,a cukorbetegség és a veseelégtelenség nem gyógyítható de kezelhető gyógyszerekkel és gyógytáp etetésével.