76. Élénk, kötekedő hal a szumátrai díszmárna
Szumátra, Indonézia és Borneó folyóvizeiben elterjedt. Világosbarna testét négy, sötét, függőleges sáv keresztezi, fekete hátúszójának szegélye vörös.
Szumátra, Indonézia és Borneó folyóvizeiben elterjedt. Világosbarna testét négy, sötét, függőleges sáv keresztezi, fekete hátúszójának szegélye vörös.
A vitorláshal (Pterophyllum scalare) az Amazonas középső szakaszán őshonos. Az egyik legkedveltebb és legtetszetősebb akváriumi hal, gyakran nevezik az akvárium királyának.
Ajánlatos a vizet tőzegen szűrni vagy tőzegkivonatot önteni bele, hogy a neonhalak jól érezzék magukat. A legjobban csapatban mutatnak.
A zebradánió Elő-India keleti részének patakjaiban őshonos. A hal alapszíne a megvilágítástól függően ezüst vagy arany, melyen számos sötétkék vagy ibolyaszínű vonal fut.
A dzsungáriai törpehörcsög Szibériából származik, Európában csak az 1980-as években vált népszerűvé. Bár társaságkedvelő állat, csak a különböző neműek férnek meg békésen egymás mellett.
Nehéz a kép alapján megmondani, nekem úgy tűnik mintha gyógyuló sebhely lenne. Ha mozog rendesen a lába akkor valószínűleg csak külső sérülés. Farmos import állat lehet, a szállítás közben előfordulhat hogy megsérülnek. Ha beszárad és nem nedvedzik akkor nem lesz vele gond, pár vedlés után alig fog látszani. Az lábuj végein talán vedlett bőr maradt, azt szedd le és figyeld mert az állandó csukott szem is jelezhet gondot. A fiatal leguánok sok rovart, UV fényt, 24-28 fok meleget és közepes páratartalmat igényelnek. Hogyan gondozzuk a leguánt? Mire figyelj, ha vedlik a leguán? A leguán okos állat
Lehet,hogy atkás a füle, lehet, hogy allergiás. A sebeket nem látom jól. Mindenképpen meg kell vizsgáltatni.
A leírtakból inkább valamilyen húgyúti fertőzésre tudok következtetni hiszen az inkontinencia a húgyhólyag záróizmának elégtelen működése miatt kialakuló vizeletcsepegés ami általában alvás közben jelentkezik.A fertőzés megfelelő antibiotikum terápiával megszüntethető és akkor a kialakult vizeletürítési inger is elmúlik. Húgyúti fertőzések kutyáknál
Jódtinktúrával kell kezelni a hólyagokat utána hámosító kenőccsel bekenni (pl. aloe, körömvirág) fertőtleníteni a tőgyet fejés előtt, ügyelni ne kerüljön a tejbe semmi (ha a bimbó is sérült akkor nem használható )
Üdvözlöm! Igen, biztos vagyok benne, hogy nem lesz baja! http://www.haziallat.hu/kereses/?search=teknos