811. Milyen ételt NE adj cicádnak?
Bizonyos ételeket mi bátran ehetünk, sőt kutyánknak is adhatunk, de a macskákra veszélyesek lehetnek: emésztési zavart, komoly betegségeket, de akár halált is okozhatnak.
Bizonyos ételeket mi bátran ehetünk, sőt kutyánknak is adhatunk, de a macskákra veszélyesek lehetnek: emésztési zavart, komoly betegségeket, de akár halált is okozhatnak.
Folytatjuk cikksorozatunkat, jöjjön néhány konkrét példa: lássuk, mit tehetsz azért, hogy kutyád falkavezérként tekintsen rád! Etetés, séta, játék: csupa olyan esemény, ahol számít, hogyan viselkedsz négylábú társaddal! Sőt: nem mindegy, melyikőtök megy ki először az ajtón!
Június 27-én kecskeméti kutyások közösen kirándultak a Csalánosi Parkerdőben.
Hallottál már arról, hogy repülés közben a madarak szíve akár ezret is verhet percenként? Nem? Olvass tovább!
Bemutatjuk a szentendrei Árvácska Állatmenhely védenceit. Mindannyian szerető gazdára várnak!
A kis mókusok 70-74 napos korukig növekednek az erszényben, utána még 110-120 napis korukig a fészekben maradnak. Ezután választhatók.
Sajnos egy baleset következtében kialakult arcideg bénulásról nem lehet megmondani, hogy maradandó-e,vagy idővel rendeződik a cica állapota. Az állcsonton lévő repedés biztos? Röngtennel állpították meg? Nem az állkapocs két szára vált el egymástól középen?(finoman mozgatható az állkapocs két oldala) Ha erről van szó, műtéti rögzítésre van szükség, különben nem tud enni a cica, és nem tud gyógyulni .
Biztonsággal elbírálni a púp okát csak tapintással lehet. Így kép alapján azt mondanám, semmi kóros, csak helyi reakció, de egy kontrollra nem lenne rossz levinni őt az ivartalanítást végző kollégához.
Nyugodtan szaladgálhat. Ez jót is tesz neki, hisz kimozogja magát. A lakásban gondolom nem tud olyan helyre menni, ahol koszos lehet. Azonban ha zavar, akkor a futtatás után egy kis langyos ronggyal törölgessed át a csecseit. Ez jót is fog neki tenni, mert kicsit hűti majd.:) Szép Napot Gabi
Kedves Gazdi! A levele alapján a macskái a fejüket rázogatják, és közben feszültnek, idegesnek tűnnek. Első lépésben az lenne a javaslatom, hogy mutassa meg őket az állatorvosának, mert a fejrázogatás hátterében leggyakrabban külső hallójárat gyulladás áll, amely fájdalom és viszketéssel járó kellemetlen betegség. Üdvözlettel:Dr. Kiss Gabriella