811. Milyen ételt NE adj cicádnak?
Bizonyos ételeket mi bátran ehetünk, sőt kutyánknak is adhatunk, de a macskákra veszélyesek lehetnek: emésztési zavart, komoly betegségeket, de akár halált is okozhatnak.
Bizonyos ételeket mi bátran ehetünk, sőt kutyánknak is adhatunk, de a macskákra veszélyesek lehetnek: emésztési zavart, komoly betegségeket, de akár halált is okozhatnak.
Folytatjuk cikksorozatunkat, jöjjön néhány konkrét példa: lássuk, mit tehetsz azért, hogy kutyád falkavezérként tekintsen rád! Etetés, séta, játék: csupa olyan esemény, ahol számít, hogyan viselkedsz négylábú társaddal! Sőt: nem mindegy, melyikőtök megy ki először az ajtón!
Június 27-én kecskeméti kutyások közösen kirándultak a Csalánosi Parkerdőben.
Hallottál már arról, hogy repülés közben a madarak szíve akár ezret is verhet percenként? Nem? Olvass tovább!
Bemutatjuk a szentendrei Árvácska Állatmenhely védenceit. Mindannyian szerető gazdára várnak!
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.