816. Adakozz úgy, hogy az egy forintodba se kerüljön!
Gondoltál már arra, hogy egy bajban lévő tacskónak vagy német dognak segíthetsz egy teáskanna, kerti törpe, könyv, CD, Barbie baba, könyvespolc vagy teniszütő adományozásával is?
Gondoltál már arra, hogy egy bajban lévő tacskónak vagy német dognak segíthetsz egy teáskanna, kerti törpe, könyv, CD, Barbie baba, könyvespolc vagy teniszütő adományozásával is?
A csikóhal (Hippocampus) olyan, mint egy mesebeli "huszár" a sakkfigurák között. A csikócának is nevezett jószág a bojtkopoltyús halak rendjébe tartozik. Erősen görbülő nyakán pedig ott ékeskedik furcsa lófeje - amelyről nevét is kapta.
A célirányos tenyésztés és a szigorú tenyésztési fegyelem következtében a legkiválóbb sportlovakéval vetekedő árakat adnak meg a haflingiért az árveréseken, s eredeti tenyészhelyéről, Tirolból szinte elterjedt az egész világon.
A kis hosszúfülű még csak egy hetes volt, amikor meghalt a mamája. A család cicája pont ekkor kölykezett, és szerencsére feltámadt anyai ösztöne a csöpp nyuszi iránt is, s ugyanúgy szoptatja és mosdatja, mint saját picinyeit.
Ez a kacsa megdöbbentően bátor: ahelyett, hogy menekülne a kutya elől, puszilgatja és kíváncsian körbetotyogja :)
Szerintem mindig olyan vagy mindig pározni akar (ilyenek a férfiak :)! Mert én mindig olyannak látom :)
1. Nincsen műtét kockázat nélkül. Ez a kockázat nő a kistestű rágcsálóknál, ezért speciálisan kell altatni őket és az ébredésnél is jobban kell figyelni. Érdemes oylan helyre vinni, ahol gyakran végeznek ilyen beavatkozást. 2. Különösebb változás nem lesz a viselkedésében, maximum nem fogja zargatni a párját és nem lesznek nemi-hormonális eredetű betegségei. 3. Nem tudom, mennyibe kerül egy ilyen műtét általában, kb. 6000 Ft lehet? De ennél sokkal magasabb ár is reális!
Valószínűleg csak rá kéne pillantanom és megmondanám, mi okozhatja a duzzanatot! :) Talán gyulladásos elváltozás? Kezdődő tályog? Daganat? Korábbi sérülés maradványa? A lehetőségek korlátlanok, ezért inkább nem találgatnék. Szóval a szokásos zárósorok: meg kellene mutatni egy állatorvosnak.
A kutyának juvenilis vaginitise van, magyarul fiatalkori hüvelygyulladás. Antibiotikumos kezelés - hüvelyből bakteriológiai mintavétel után - célzottan javasolt. A kórkép általában makacs, nehezen kezelhető, de nem súlyos és az első tüzelés után megszűnik. Segíthet még a hüvely Betadine-os öblítése is, katéterrel, mélyen befecskendezve az oldatot. Ha sokszor van vizeletürítési ingere, az is lehet a hüvelygyulladástól. Ha a vizeletet nem hasüregen keresztüli punkcióval vették a hólyagból, akkor a gyulladt hüvelyből a pisi bemoshat fehérjét a vizeletvétel során, ami megtévesztő lehet.
Valószínű, hogy a teknősök kinőtték az eddigi terráriumot és most már nincs a két teknősnek elég territóriuma. A hím teknős udvarlásával csak tovább rontja a helyzetet, hiszen folyamatosan a tojó közelében van. Azt javaslom, hogy szerezzenek be egy nagyobb terráriumot, de amíg a hím lábán a sebek nem gyógyulnak meg, addig lehetőleg legyenek külön.